ניידת אקמו

הנסיעה מנצרת לצריפין. צילום: שמיר
הנסיעה מנצרת לצריפין. צילום: שמיר

צוות המחלקה לטיפול נמרץ קורונה של בית החולים אסף הרופא הוקפץ, ברכב ממותקן עם אקמו, להביא חולה במצב קשה מבית החולים האיטלקי בנצרת

בסוף השבוע שעבר, בהוראתה של מנהלת המרכז הרפואי שמיר, ד"ר אסנת לבציון קורח, הוקפץ צוות המחלקה לטיפול נמרץ-קורונה בראשות ד"ר אדי אלגייב להביא אישה בשנות ה-40 לחייה מבית החולים האיטלקי בנצרת בית החולים אסף הרופא (שמיר) בצריפין. האישה, לא מחוסנת, חלתה בקורונה ומצבה התדרדר מאוד והייתה זקוקה בדחיפות למכשיר האקמו.

הצוות יצא להציל את המטופלת עם מכשיר האקמו של בית החולים אסף הרופא, והיא חוברה אליו שם, כשמצבה קריטי ולא יציב, והובאה למחלקה לטיפול נמרץ קורונה בנסיעה מורכבת שארכה קרוב לשעתיים בליווי הצוות הרפואי כשהיא מחוברת למכשיר האקמו. המרכז הרפואי שמיר טיפל, עד היום, במהלך הגל הרביעי של הקורונה ב-17 חולי קורונה שחוברו לאקמו, יותר מכל מרכז רפואי אחר בארץ וכולם ניצחו את הקורונה ויצאו מכלל סכנה. החולה מנצרת, כאמור, היא החולה ה- 18 שמטופלת באקמו בבית החולים אסף הרופא (שמיר).

יצויין כי הנסיעה בוצעה ברכב השירות החדש של המרכז הרפואי, שנכנס לאחרונה לפעילות ובו ניתן להסיע מיטת מטופל לצד צוות רפואי ומכשור וציוד רב. המבצע הוכתר בהצלחה והאישה מאושפזת עדיין במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ קורונה.