זום סוכרת ילדים

פרופ' מריאנה רחמיאל וד
פרופ' מריאנה רחמיאל וד"ר רועי אסף. צילום: שמיר

מיזם ייחודי לשיתוף פעולה בין רופאי המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת ילדים ונוער בבית החולים אסף הרופא, לבין רופאי המשפחה והילדים של קופת חולים מאוחדת בקהילה

שיתוף פעולה ראשוני בין בית החולים אסף הרופא (שמיר) לבין קופת חולים מאוחדת לטובת ילדים ונוער עם סכרת, באמצעות הרצאה בזום לרופאי ילדים ומשפחה, לאחיות ולצוות פארא-רפואי של מחוז דרום בקופת חולים מאוחדת. ההרצאה היא פרי יוזמה משותפת של רופאים ואחיות ממאוחדת מחוז דרום, ושל המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת ילדים ונוער במרכז הרפואי שמיר בצריפין.

פרופ' מריאנה רחמיאל, מנהלת המכון האנדוקרינולוגי וסוכרת ילדים בבית החולים אסף הרופא: "המטרה המשותפת היא להגיע לאיזון מיטבי של בני נוער עם סוכרת, תוך תמיכה של צוות רב מקצועי בבית החולים, וצוות מרפאת הקהילה, תוך הבנה משותפת של הצרכים הייחודיים והאינדיבידואליים של המטופל הסוכרתי בגילאי הילדות והנוער, ותמיכה בכל ההיבטים כולל משפחתיים, תרבותיים ומנהלתיים״.

ד"ר רועי אסף, רופא ילדים ומנהל איכות רפואית במחוז דרום במאוחדת: ״לרופאי הילדים בקהילה היכרות עמוקה עם המטופל ומשפחתו, והם פוגשים בו מספר רב של פעמים לאורך השנה. יש חשיבות גבוהה להיכרות הרופא המטפל בקהילה עם הטכנולוגיה המתקדמת בטיפול הסוכרת, למעורבות פעילה שלו במעקב ובטיפול השוטף במחלה. שיתוף פעולה עם צוות מכון הסוכרת, חיוני לצורך הבנה מלאה ויישום ההמלצות ועמידה ביעדי הטיפול".

לאחר המפגש העיוני השני, שייערך באוקטובר 2021, תתקיימנה סדנאות מעשיות לרופאי הילדים מהקהילה במכון לאנדוקרינולוגיה במרכז הרפואי שמיר. וכמו כן יצטרפו רופאי הקהילה לרופאי המכון בימי קבלת קהל במרפאה.