בשבילכם זו דפיקה בדלת, להם הצלת חיים

רוחב-11
רוחב-11
יהודה משי זהב צילום: זק"א

ארגון זק"א יוצא בקמפיין לסיוע לקשישים עריריים שנשארו לבד בבית עקב הנחיות משרד הבריאות

בניסיון להוריד את היקפי התחלואה נגיף הקורונה, החליטה הממשלה שאנשים מגיל 67 ימשיכו להיות בבידוד מרצון בביתם, עקב השתייכותם לקבוצת סיכון גבוהה להידבקות בנגיף. לאור זאת, ניצבים אנשים אלה אל מול בעיה חמורה לא פחות – הבדידות. בסוף השבוע האחרון התרחש אירוע מזעזע במרכז הארץ, בו אישה בת 70 שכבה ללא רוח חיים על ריצפת הסלון מעל שבוע ימים, כאשר הבת המוגבלת שכלית ישבה ליד גופת האם וניסתה להאכיל אותה ולדבר עמה. הבת ישבה ובכתה עד שמתנדבי זק״א מצאו אותה לצד גופת אימה.

יומיים לפני כן טיפלו מתנדבי זק"א במקרה קשה אחר, כאשר גופת אישה ערירית נמצאה מתחת לערימות אשפה בגובה של 2.5 מטר. אירועים קשים אלו הביאו את ארגון זק״א לצאת בקמפיין ארצי לסייע לקשישים והעריריים בישראל. שם הקמפיין: "לא משאירים אותם לבד". בבסיס הקמפיין שיחה אחת, פעם ביום, לכל קשיש ערירי, במטרה להפיג את בדידותם ולתת מענה לצרכים הדחופים שלהם.

מודעת הקמפיין של זק"א

יהודה משי זהב יו״ר זק״א: "לא יכול להיות שנמצא את יקירינו במצב של איבוד צלם אנוש. איך בניין של עשרות שכנים, ואף אחד לא רואה, לא שומע, לא מתעניין בשכנה למעלה או למטה. הם שקופים. עם החלטת הממשלה על המשך הבידוד של גילאי 67 ומעלה, אנחנו מבקשים מהציבור, אל תשאירו אותם לבד. שיחה אחת, פעם ביום, וביחד נפיג את בדידותם הקשה. כי בימים אלו הם זקוקים לנו יותר מתמיד. בשבילכם זו דפיקה בדלת, בשבילם זה הצלת חיים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן