יוגה בחדר המיון

יוגה-בשערי-צדק
יוגה-בשערי-צדק
מתרגלים יוגה בחדר המיון צילום: שערי צדק

לרגל יום היוגה הבינלאומי, עצר חדר המיון של בית החולים שערי צדק את נשימתו, תרתי משמע, כאשר הצוות הרפואי תירגל עם המטופלים יוגה. צפו בסרטון

לרגל יום היוגה הבינלאומי, שמצוין השבוע ברחבי העולם, הופתעו באי חדר המיון העמוס של בית החולים שערי צדק בירושלים, מפעילות לא שגרתית: סדנת יוגה משותפת לצוותים ולמטופלים. ג'יזל גורדון, מדריכת יוגה המסייעת למטופלות מערך נשים ויולדות בשערי צדק מזה 12 שנה, ביקשה להעביר דווקא לצוותים במיון שלא יודעים מנוחה את כלי היוגה.

הקליקו כאן וצפו בסרטון "יוגה בחדר המיון" – שצילמו והפיקו בבית החולים שערי צדק.

ג'יזל: "דווקא בימים אלו, ימי הקורונה המלווים בחוסר ודאות ובטרדות רבים אנו יכולים להירגע ולהתבונן פנימה, ישנם כלים רבים להיעזר בכוח של המיינד, נשימה וגוף להפחתת מתחים ותמיכה לתהליכי ריפוי והחלמה. ההתרעננות וההתבוננות יכולים לחזק את היכולות של הצוותים וכן של המטופלים בהתמודדות עם אתגרי היומיום שפוקדים אותנו בתקופה זו יותר מתמיד. אני שמחה על ההזדמנות לתת להם את הכלים האלו ומקווה שהם יאמצו אותם גם בהמשך".

ד"ר טוד זלוט, מנהל מלר״ד (מיון) שערי צדק: "אני חושב שזו הפעם הראשונה שמתרחשת פה בחדר המיון סדנת יוגה. הצוותים שלנו, שעובדים סביב השעון בלחץ עצום, קיבלו כמה דקות של התייחסות אישית ורגיעה. אין דבר מבורך יותר מלעצור הכול ולנשום למספר רגעים. המיון כולו נעצר לרגע והפך שקט מהרגיל וגם המטופלים נראו יותר נינוחים לרגע".

ג'יזל גורדון צילום: שיבא

אברהם פינצי, מטופל במיון, שתרגל יוגה מסכם: "הגעתי למיון שערי צדק בשל סחרחורות מהן אני סובל זה כמה ימים. התרגול הקצר נתן לי כמה דקות של יציבות ואיזון. לא משנה איך קוראים לזה, יוגה או לא, אני בעד, ואני חושב שאתרגל כך בהמשך בבית. תודה לשערי צדק על היוזמה הייחודית".