שבוי בקסמיו של בית החולים קפלן

רוחב-12
רוחב-12

ירחמיאל ישראלי, רנטגנאי במחלקת צינתורים בבית החולים קפלן כבר 43 שנה, נזכר בימים בהם נפל בשבי המצרי במלחמת 1973 במוצב המזח. צפו בסרטון

ירחמיאל ישראלי צילום: קפלן

ירחמיאל ישראלי, אב לשלושה בנים וסב ל-11 נכדים הוא רנטגנאי במחלקת צנתורים וקוצבי לב, מזה כ-43 שנים בבית החולים קפלן שברחובות. ישראלי מטפל בין השאר גם בחולי קורונה בחודשיים האחרונים.

כשהיה בן 19 בשנת 1973 שרת בגדוד 50 של הנחל המוצנח ונפל בשבי במסגרת יום כיפור, במוצב המזח בתעלת סואץ, בגזרה הדרומית. הוא נישבה על ידי כוחות מצריים לאחר שבעה ימים של לחימה רצופה. ירחמיאל ישראלי שהה בשבי המצרי כחצי שנה, עד ששוחרר בעסקת חילופי שבויים שנוהלה על ידי גולדה מאיר ומשה דיין.

לצפייה בירחמיאל ישראלי משחזר את נפילתו בשבי המצרי – לחצו על הקישור כאן.

ישראלי: "אני חוזר אחורה כל יום מחדש. אין ספק שהמצב כיום מחזיר אחורה לוחמים שחוו קרבות, הישרדות ושבי. אני חושב שבמלחמה ובייחוד בשבעת ימי הלחימה הרצופים בגזרה הדרומית, זה היה סוג של הישרדות, כי היינו מעטים מול רבים וגם מעין סוג של התגוננות כי דאגנו לחיינו ולחיי הנפגעים הרבים שהיו״.

באשר להתמודדות עם נגיף הקורונה הוא מוסיף: "אני מרגיש שאני נמצא היום בחזית שניה. אני נמצא כל הזמן במעין מלחמה כדי לא להידבק, לא להדביק, ולהתגונן. יש לי אישה תומכת ומסורה. אנחנו בסוג של בדידות כי לא רואים את הילדים והנכדים ועשינו ליל הסדר בסקייפ. נולדה לי נכדה לפני חודשיים ועדיין לא פגשתי אותה, מתוך אחריות, ואני רואה אותה רק בסקייפ. אני נמצא רוב השבוע במחלקת צנתורים במכון הלב ונהנה מהעשייה. אני רוצה לציין את הצוותים הרפואיים המעולים והמסורים של קפלן


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן