כולנו אחים ואחיות

צוותים משותפים במחלקה האורולוגית צילום: אלי דדון
צוותים משותפים במחלקה האורולוגית צילום: אלי דדון

אנשי צוות רפואי בבית החולים כרמל, יהודים וערבים, לצילומים משותפים כדי לשדר מסר של דו קיום בשלום אחרי הימים הסוערים במבצע "שומר חומות"

עובדים רבים בבית החולים כרמל בחיפה, יהודים וערבים מכל המחלקות, התארגנו והצטלמו יחד אחרי הימים הסוערים במהלך מבצע "שומר חומות" כדי לחזק את דו הקיום בשלום.

צוותים רפואיים יהודים וערבים במערך הקרדיולוגי צילום: אלי דדון

זיאד אבו סאלח, מנהל הסיעוד במחלקה הפנימית ב' בבית החולים, יליד היישוב סחנין שבגליל, מתגורר מזה 15 שנה בחיפה. האח זיאד עובד 32 שנה במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית וכבר 13 שנה הוא מנהל הסיעוד במחלקה הפנימית ב'. "בימים טרופים אלה", הוא אומר, "ישנה חשיבות עליונה להשמיע את הקול השפוי בחברה הישראלית על כל גווניה. אנו אנשי מקצועות הבריאות מייצגים את הרוב המוחלט של תושבי המדינה, וחיים את הדו קיום ביומיום, ומממשים הלכה למעשה את אהבת הזולת, כיבוד האחר, התייחסות וטיפול בכל אדם אשר הוא אדם ללא הבדלי גזע, צבע, מגדר, גיל או לאום. למדנו להתעלות על השונה והמפריד, ולהדגיש ולהתמקד במשותף ובמאחד. אני משוכנע שגל ארור זה של שנאה והסתה יחלוף והחיים יחזרו למסלולם, אך נדרש מכולנו להתגייס ולהשקיע מאמצים רבים על מנת להחזיר את האמון בין חלקי החברה הישראלית, ולהדביק את החברה שלנו על כל גווניה בדרך ארץ שמיושמת בין כותלי בית החולים שלנו".

מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל, פרופ' אבינעם שירן, אסף את עשרות עובדי המערך יהודים וערבים ואמר להם: "אנו יהודים וערבים עובדים כבר שנים כתף אל כתף באחווה וידידות ולא ניתן לאף אחד להרוס לנו את מרקם החיים שבנינו כאן בעמל רב. כולנו כאן רקמה אנושית אחת שהמטרה שלה היא הצלת חיי אדם ושמירה על בריאותם של כל המטופלים שלנו".

האח זיאד אבו סאלח עם צוות מחלקה פנימית ב' צילום: אלי דדון

מנהל כרמל, ד"ר אבי גולדברג, מסכם: "אנחנו, שעובדים יחד כבר עשרות בשנים, נוצרים מוסלמים דרוזים ויהודים, אנחנו, שעוסקים יחד במלאכת הקודש של הצלת חיים ומבינים לעומק את ערך החיים וקדושתם, אנחנו, שבקהילותינו נושאים אלינו עיניים כבעלי מקצועות מכובדים ומובילי דעה – חובה עלינו לנהוג באיפוק ולקרוא לרגיעה, להדגיש את המשותף ולצנן הרוחות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן