המתין 60 שנה ונותח בהצלחה

ד
ד"ר שלמה אליאס והמטופל יעיש כהן צילום: אסותא אשדוד

יעיש כהן (73) משדרות, שנפצע בגיל 13 ברעידת אדמה באגדיר, עבד עבודה פיזית בבניין וסבל בשקט עד שהחליט להתנתח. בבית החולים אסותא אשדוד תיקנו את העיוות המורכב בכף רגלו

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הגיע יעיש כהן, בן 73, תושב העיר שדרות בבקשה לקבל טיפול אורתופדי לרגלו. מבירור המקרה עולה כי המטופל נפצע לפני כשישים שנה באחת מרעידות האדמה הגדולות במאה העשרים, בעיר אגאדיר במרוקו, בהיותו בן 13. כתוצאה מרעידת האדמה, מצא עצמו יעיש כהן קבור תחת ההריסות, כאשר קורת ברזל מוחצת את כף רגלו. הוא חולץ כעבור שלושה ימים.

עם עלייתו ארצה, ואף לאחר מכן, פנה למספר מומחים ובתי חולים על מנת לקבל חוות דעת בדבר ניתוחים אפשריים שיוכלו לעזור לו, אך נדחה על ידם מאחר ומדובר היה לטענתם במצב מורכב וקשה לתיקון. לבסוף החליט לפנות אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, שם הוחלט לאחר בחינת המקרה לנתח אותו, בהובלת ד"ר שלמה אליאס וצוותו. מהלך הניתוח ארך חמש שעות, וכלל תיקון העיוותים וקיבוע של מפרק הקרסול והעקב, האצבעות וקשת כף הרגל לרבות העברות גידים. הניתוח עבר בהצלחה.

ד"ר שלמה אליאס הרופא המנתח: "יעיש כהן הגיע אלי בשל נכות קשה ממנה סבל במשך שנים. למרות המצב הקשה של הקרסול וכף הרגל ומורכבות העיוותים, התרשמתי שניתן לעזור לו על ידי ניתוח, ומה שהיטה את הכף הייתה בעיקר האישיות החזקה של מר כהן, האופי והערכים וכן התמיכה המשפחתית הרבה לה הוא זוכה מאשתו וילדיו. יעיש כהן עבד בבניין במשך עשרות שנים בתנאים פיזים קשים, ולמרות נכותו מעולם לא התלונן או ביקש עזרה. אני חש שהמעט שיכולתי לעשות, הוא לעזור לו לחזור למהלך חיים תקין, מצב שלולא הניתוח לא היה מתאפשר."

בנו של יעיש כהן, עמיתי כהן: "חיפשנו מוסד רפואי שאינו מפחד מאתגר וחסמים. שמו של ד"ר אליאס והמחלקה האורתופדית בבית החולים אסותא אשדוד הולכים לפניהם וכבר למן הפגישה הראשונה לא היה כל ספק שזהו הצוות שבידו לשנות לאבא את החיים. הצוות היה אדיב, סובלני ומקצוען בתחומו. אנו אסירי תודה ומתפללים לסיום הליך השיקום כך שנראה את אבא הולך בזמן הקצר ביותר".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן