מרפאה בריאטרית משודרגת

ד
ד"ר דביר פרויליך צילום: אלי דדון, כרמל

המרפאה הבריאטרית של בית החולים כרמל עברה למשכן חדש וקולטת אנשי צוות רפואי נוספים. אביאל עאנה בן ה-24 מכרמיאל שהשיל 70 ק"ג: "בניתוח ממש נולדתי מחדש"

המרפאה הבריאטרית של המרכז הרפואי כרמל עברה למשכנה החדש והמרווח במרכז חורב בחיפה, במרפאות מור. המטופלים יתקבלו במרפאה החדשה בזמינות גבוה יותר, בתנאים נוחים יותר, עם אותו שירות אישי וצוות מקצועי . המרפאה הבריאטרית בכרמל בניהול ד"ר דביר פרויליך פועלת החל משנת 2008 ועד היום טיפלה במעל אלף מטופלים.

מנהל השירות הבריאטרי בבית החולים כרמל, מקבוצת קופת חולים כללית, ד"ר דביר פרויליך: "בנוסף לצוות הרב תחומי המנוסה במרפאה, שכולל דיאטניות ועובדות סוציאליות, נוספה למרפאה רוקחת קלינית אשר מייעצת למטופלים על הטיפול התרופתי המומלץ לאחר הניתוח. לישיבות הוועדה הבריאטרית נוספה דר׳ מיכל גרשינסקי, אנדוקרינולוגית ומנהלת היחידה המרחבית לסוכרת במחוז חיפה והגליל המערבי. הדבר מסייע לנו להביא את המטופלים הסוכרתיים למצב אופטימלי מבחינת איזון הסוכרת טרם הניתוח וכמובן להתייחס לבעיות אנדוקריניות אחרות הנלוות להשמנה".

המטופל אביאל לפני ואחרי הניתוח צילום: אלי דדון, כרמל

בהמשך השנה צפוי להצטרף לשורות הצוות הרב תחומי של המרפאה מדריך מקצועי שיעניק הדרכה אישית למטופלים בנושא פעילות גופנית בהיבט השיקומי. לדברי ד"ר דביר פרויליך, מדובר באח מקצועי שילווה את המטופלים באופן צמוד לפני ולאחר הניתוח, וידריך אותם לחזרה מדורגת לפעילות ספורטיבית שתעזור להם לחזור לשגרה בריאה".

במסגרת השיפורים והשדרוגים מטופלים במרפאה יוכלו כבר לאחר הפגישה הראשונה במרפאה להשלים את הבדיקות הדרושות להם לפני ניתוח במסגרת הקהילה במרפאת האם שלהם, ולהגיע למרפאה רק לצורך הוועדה בלבד. מדובר בשיפור ובחיסכון גדול של טרטורים למטופלים שעד היום נזקקו ללכת ולחזור בכל פעם, למצוא חניה ולבזבז זמן יקר.

אחד המנותחים המאושרים במרפאה הוא אביאל עאנה בן ה 24 מכרמיאל. אביאל ירד כמעט 70 ק"ג לאחר ניתוח בריאטרי בכרמל והיום הוא שוקל 75 ק"ג בלבד. "כבר מילדות סבלתי מהשמנת יתר, הוא אומר. "כל מה שניסיתי לא עזר. מראש ייאוש רק אכלתי יותר ואפילו הצבא לא הסכים לגייס אותי. השיא היה כשכבר בגיל 21 התחילו לי בעיות בריאותיות קשות כמו של אדם בן 70. סבלתי מדום נשימה בשינה, מבעיות אורתופדיות, בעיות בכבד, הופיעה אצלי מחלת הסוכרת והרגשתי שאני הולך ומתפרק".

בצר לו וכמוצא אחרון פנה אביאל לד"ר פרויליך. לאחר בדיקות והכנה מתאימה הוא עבר את הניתוח בבית החולים כרמל בהצלחה. "אני מרגיש שנולדתי מחדש", אומר היום אביאל. "פשוט קיבלתי את החיים שלי במתנה ואין לי מילים להודות לבית החולים כרמל ולד"ר פרויליך על שהחזרו לי את החיים במתנה".

אביאל הוא רק אחד מתוך מאות מנותחים במרכז הרפואי כרמל שהשילו ממשקלם עשרות רבות של קילוגרמים עודפים וחזרו לחיות חיים בריאים ומהנים. בעקבות הצלחתו, עברו גם אימו ואחותו של אביאל את הניתוח הבריאטרי בהצלחה. במרפאה בכרמל נעשים כל ניתוחי ההרזיה המקובלים, כשהניתוח המוביל כיום הוא ניתוח מיני מעקף קיבה.

ד"ר דביר פרויליך במהלך ניתוח צילום: אלי דדון, כרמל

את המטופלים במרפאה הבריאטרית בכרמל מלווה צוות רב מקצועי מסור ומיומן הכולל רופאים הכירורגים המומחים (ד"ר פרויליך וד"ר דשקובסקי), דיאטניות בעלות ניסיון רב בתחום הבריאטריה (רוני פוטר ונועה אדנברג), עובדות סוציאלית (גליה אייזן ועדי קרדו) ואחות המרפאה (ילנה בוריסובר). בתקופה הקרובה, כאמור, יצטרף גם אח מקצועי מתחום רפואת הספורט שילווה את המטופלים בפעילות ספורטיבית מותאמת.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורולוגיה, גסטרו ופלסטיקה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן