בריטניה: אזהרה לחולים שקיבלו חיסון שפעת

חיסון-ששששש
חיסון-ששששש
צילום: שטרסטוק

משרד הבריאות הבריטי נותן חיסונים נגד שפעת לקראת החורף למבוגרים עם מחלות רקע נשימתיות. בשל החשש, שאוכלוסיה זו עלולה לחלות בצורה קשה בקורונה, ההנחיה לגביהם היא להיכנס בידוד חברתי מוחלט

אתר האינטרנט של היומון "מירור", מדווח כי משרד הבריאות בבריטניה מגדיר את כל מי שקיבל לקראת החורף חיסון נגד שפעת, כבעל סיכון גבוה לחלות במחלת נגיף הקורונה. חיסון נגד שפעת ניתן על ידי משרד הבריאות בבריטניה בדרך כלל לאנשים מעל גיל 65, אנשים עם מחלות רקע מסוימות ונשים בהריון. על פי המירור, האנשים בעלי הסיכון הגבוה ביותר מבניהם לחלות במחלת הקורונה, הם אנשים שחולים בסרטן, אנשים שעברו השתלת איברים, או כאלה הסובלים מאסטמה.

כאמור, אזרחים בריטים המקבלים לקראת החורף חיסון נגד שפעת, מוגדרים על ידי ממשלת בריטניה כבעלי סיכוי גבוה להידבק בנגיף הקורונה. המלצת משרד הבריאות של בריטניה לגביהם בימים אלה היא להישאר בבידוד בית מוחלט. ג'ונתן ואן טאם, סגן קצין הרפואה הראשי של אנגליה, אמר בתוכנית הבוקר הטלוויזיונית BBC Breakfast: "אני לא רוצה להיכנס לפרטי פרטים הרבים, שקיימים בכל קבוצת הסיכון למחלת הקורונה, אבל אנחנו כן יכולים לומר כי האנשים שקיבלו חיסון שפעת לקראת החורף, למעט ילדים, נכנסים לקטגוריה של סיכון גבוה לחלות במחלת הקורונה, והעצה החד משמעית שלנו לאנשים אלה היא להיכנס לבידוד חברתי".

אתר המירור

גם אתר "מייל אונליין" הבריטי מדווח, כי משרד הבריאות של בריטניה הוציא הנחיה חד משמעית לכל מי שסובל מאסטמה, או מי שקיבל חיסון נגד שפעת לקראת החורף, להיכנס לבידוד בית למשך שבועות. ההנחיה לא חלה על ילדים. האתר מציין, כי משרד הבריאות הבריטי מעניק מדי חורף חיסונים נגד שפעת לאנשים עם מחלות רקע נשימתיות. הסיבה להנחיה, נכתב במייל אונליין, היא שאם אנשים אלו יידבקו בנגיף הקורונה – קיים סיכוי מוגבר כי המחלה אצלם תתפתח לדרגת חומרה קשה.