נסגרות שתי מחלקות קורונה

צילום אילוסטרציה: סידיסי, אנספלאש
צילום אילוסטרציה: סידיסי, אנספלאש

עקב הירידה בתחלואה לאחר הסגר השני, צומצמה כמות מחלקות הקורונה בבית החולים הדסה, והצוותים הרפואיים במחלקות שנסגרו חזרו למחלקותיהם המקוריות

הנהלת בית חולים הדסה בירושלים הודיעה, כי לאחר הירידה המבורכת במספרי חולי הקורונה, נסגרו שתי מחלקות לחולי קורונה. כעת בהדסה עין כרם ממשיכות לפעול שתי מחלקות קורונה לחולים קלים ובינוניים, ושתי יחידות טיפול נמרץ לחולים קשים וקריטיים, בהן זמינות מידית של מכונות הנשמה ומכשירי אקמו.

מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין: ״בהדסה עין כרם אנו ערוכים כיום לקליטה מיידית של 100 חולי קורונה בהתאם לצורך. עם צמצום מספרי החולים, הודות לטיפול מסור ומקצועי של כל העוסקים במלאכה במחלקות, אנו נתמקד בתקופה הקרובה בריענון הצוותים, בהוצאה יזומה לחופשות קצרות ומילוי מצברים, כמובן במסגרת המותר בימים אלה. חשוב לנו לאפשר לכל אנשי הסיעוד, הרפואה, העבודה הסוציאלית, הדימות והתפעול להנות ממעט הפוגה תוך שהם ישובו לעבודתם במחלקות האם. בו בזמן, אסור לשכוח כי ישנם חולים בדרגות שונות שעודם מטופלים במסירות אצלנו, גם מונשמים במצב קריטי. הטיפול האינטנסיבי בהם נמשך והצוותים מוסיפים להילחם על חייהם של החולים, על כל נשימה ונשימה״.