המשטרה מתחסנת בשיבא

פרופ' יצחק קרייס עם ממ
פרופ' יצחק קרייס עם ממ"מ המפכ"ל מוטי כהן צילום: משטרת ישראל

המרכז הרפואי שיבא מכשיר פרמדיקים לחסן 20,000 שוטרים בארבעה מוקדים בארץ. צמרת המשטרה התחסנה בתל השומר

מבצע חיסוני הקורונה לשוטרי משטרת ישראל נפתח הערב במרכז הרפואי שיבא, עם חיסון לקציני סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, בראשות מ״מ מפכ״ל המשטרה, מוטי כהן.

במסגרת המבצע שמוביל המרכז הרפואי שיבא, צפויים להתחסן יותר מ-20,000 שוטרות ושוטרים ברחבי הארץ בארבעה מוקדים: בשיבא, במטה הארצי של משטרת ישראל בירושלים, במטה מרחב גליל של המשטרה בצפון ובמטה מחוז דרום של המשטרה.

הספ"ק בשיבא צילום: משטרת ישראל

מוקדם יותר היום הכשיר המרכז הרפואי שיבא יותר מ-40 פרמדיקים וחובשים של משטרת ישראל, הצפויים לבצע בפועל את החיסונים בשלושת המוקדים בירושלים, בצפון ובדרום בשבועות הקרובים.

במהלך התקופה האחרונה ביצע מערך הרפואה במשטרה עבודת מטה לצורך התארגנות למבצע רחף היקף של חיסון השוטרים. בתוך כך, השבוע החלה המשטרה בפעולות הסברה בקרב השוטרים במטרה להגביר את המודעות לחשיבות קבלת החיסונים.

בנוסף הוקם במשטרה מרכז שליטה ארצי של מערך הרפואה בנושא הקורונה, שבו יוכלו השוטרים לקבל מידע טלפוני על החיסונים, והנחיות לגבי חולים ומבודדים בארגון.

מ"מ המפכ"ל מוטי כהן מתחסן צילום: משטרת ישראל

במשטרה מציינים כי קיימת חשיבות עליונה בהתחסנות השוטרים למען בריאותם שנותנים שירותי משטרה מגוונים לאזרחים בצל המאבק בנגיף הקורונה ולצורך שמירת הרציפות התפקודית של הארגון. השוטרים הינם המגיבים הראשונים ונמצאים בחזית המאבק בנגיף, והחיסונים יספקו לשוטרים הגנה ראויה במסגרת ביצוע תפקידם בשירות והגנה למען בריאותם של אזרחי ישראל.

מבצע החיסון של שוטרי ושוטרות משטרת ישראל, הינו חלק בלתי נפרד מפרויקט "חיים בטוח" של המרכז הרפואי שיבא, במסגרתו מוביל בית החולים את החזרה לשגרה בטוחה במוסדות חינוך ותרבות על מנת להניע את גלגלי הכלכלה ולהחזיר את ישראל לשגרה.