פרשת מעטפת הכסף

גמאל דיבס מחזיר את מעטפת הכסף לנועה עמרני צילום: שערי צדק
גמאל דיבס מחזיר את מעטפת הכסף לנועה עמרני צילום: שערי צדק

איש צוות הניקיון בבית החולים שערי צדק מצא מעטפת כסף בלתי מסומנת על הרצפה. אנשי מחלקת הביטחון איתרו את בעלת המעטפה במצלמות האבטחה, ואיתרו את נועה עמרני, עובדת סוציאלית מירושלים, כדי שתחזיר את המזומן שאבד – קצבת נכות של דיירת בהוסטל לנפגעי נפש

לפני כמה שבועות הגיעה נועה עמרני, עובדת סוציאלית מירושלים לבדיקה באחת ממרפאות המרכז הרפואי שערי צדק. מבלי ששמה לב, נפלה לה מהכיס מעטפה ובה אלף שקלים במזומן. ״אין לתאר את עוגמת הנפש שחוויתי, ובמיוחד שהכסף לא היה שייך לי, אלא לדיירת שאני מלווה מתוקף תפקידי כעובדת סוציאלית בהוסטל לנפגעי נפש. סכום זה הנו חלק מקצבת הנכות החודשית, אותו היא מקבלת, ובאותו הבוקר מסרה לי את הכסף כדי שאשמור עבורה", מגוללת נועה עמרני את סיפורה.

בדיוק באותו היום גמאל דיבס, עובד משק-בית בבית החולים שערי צדק, עבד בניקיון בקומה 2, כאשר לפתע מצא את המעטפה ללא סממן מזהה למי היא שייכת. "בהתחלה חשבתי שזה נייר, רציתי לקחת ולזרוק אותו לפח. פתאום אני מבין שזו מעטפה. פתחתי אותה וראיתי את הכסף. ידעתי שבטח מישהו זקוק לו", מספר גמאל, שמבלי לחשוב פעמיים פנה למוקד הביטחון בשערי צדק.

בת אל ערבוק, מוקדנית במערך הביטחון שהייתה במשמרת באותו היום, מספרת שגם היא לא יכלה לשאת את המחשבה שמישהו כעת סובל בגלל האבדן. לכן עשתה הכול על מנת שהבעלים של המעטפה ימצא והשניים פעלו יחד מהר: "ראשית, איתרנו יחד את הנקודה בה גמאל מצא את המעטפה, חיפשנו במערכת מצלמות האבטחה את נקודת הזמן בה אבדה המעטפה. המערכת החכמה שלנו הצליחה להתחקות אחר המסלול של נועה בבית החולים, בכדי להשיג את פרטי הקשר עמה. יצרנו עמה קשר והיא החלה לדמוע מרוב התרגשות. אנו עוזרים לאנשים על בסיס יומי, אך הפעם, לדעת שמדובר בקצבה לאדם שמאוד זקוק לה הייתה מרגשת במיוחד. זוהי תחושת שליחות. אין תחושה טובה יותר מזה".

"ברצוני להודות מקרב לב לגמאל, שמצא את המעטפה ומסר אותה למחלקת הביטחון, ולבת אל, שעשתה מעל ומעבר כדי לאתר אותי ולהשיב לי את הכסף. ממש מחמם את הלב לגלות שיש אנשים טובים כמוכם שעושים את תפקידם על הצד הטוב ביותר. תודה ענקית". מסכמת נועה עמרני בהתרגשות.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן