היולדת מורדמת, הפג ממוגן

צוות טיפול נמרץ וצוות הפגיה עם חלב האם צילום: גלעד שעבני שופן
צוות טיפול נמרץ וצוות הפגיה עם חלב האם צילום: גלעד שעבני שופן

מרבית התינוקות ליולדות חולות קורונה, שיולדו בניתוח קיסרי חירום בשל הידרדרות נשימתית שלהן, הם פגים המטופלים על ידי הצוות הרפואי בלבוש ממוגן

במרכז הרפואי קפלן ברחובות, מקבוצת קופת חולים כללית, מאושפזת מזה כשבוע וחצי בטיפול נמרץ כללי יולדת חולת קורונה בת 39 מורדמת ומונשמת. היולדת, שאינה מחוסנת נגד קורונה, הגיעה לבית החולים עם קשיי נשימה. בשל הידרדרות מהירה במצבה הנשימתי, החליט הצוות הרפואי ליילד את התינוק, וביצע בה קיסרי חירום, כשהיא בשבוע ה-34 להריונה. בנוסף, בבית החולים מאושפזת אישה נוספת, בת 29, חולת קורונה בהריון, בשבוע ה-13 להריונה, וגם היא אינה מחוסנת. לאחרונה חל שיפור במצבה, אך היא עדיין מאושפזת בטיפול נמרץ.

ד"ר ילנה קישנבסקי, מנהלת טיפול נמרץ כללי: "לצערנו הרב, אנחנו נתקלים שוב בנשים בהריון, שהקורונה פוגעת בהן באופן קשה. מצבה של היולדת בת ה-39 הדרדר במהירות רבה, ולכן נאלצנו לבצע בה ניתוח קיסרי חירום, על מנת שנוכל להמשיך ולטפל בה. יחד עם זאת, היולדת עצמה מונשמת ומורדמת, ואנחנו ממשיכים להילחם על חיה. נשים בהריון, בייחוד אלו המצויות בשליש השלישי להריונן, צריכות להתחסן על מנת להקטין את סיכויין לחלות בקורונה ולאפשר להן להשלים את ההריון בשלום".

הצוות הרפואי בפגיית קפלן צילום: גלעד שעבני שופן

הצוות הרפואי להיאבק על חייה של היולדת בת ה-39, ובמקביל להעניק את הטיפול המיטבי ליילוד הפג, אשר מאושפז בבידוד בפגיה, הרחק מאימו.. ד"ר כלנית הרשקוביץ שפורן, סגנית מנהלת הפגיה: "מרבית התינוקות ליולדות חולות קורונה, שיולדו בדחיפות בשל הידרדרות נשימתית שלהן, הם פגים. במקרה המדובר, האמא עדיין מורדמת ומונשמת, והתינוק שוהה בפגיה בבידוד, בנפרד משאר התינוקות ביחידה, עד אשר יקבע סופית שלא נדבק בקורונה. צוות הפגייה נדרש להתמגן בכל פעם שהוא מטפל בפג, ועדיין מוצא את הדרך להעניק לפג את החום האנושי לו הוא זקוק. בשל החשיבות במתן חלב אם לפגים, בשיתוף צוות טיפול נמרץ, אנו פועלים כדי להעניק לו את חלב אימו לו הוא זקוק".

הקליקו כאן וצפו בהעברת חלב האם לצוות הפגיה והטיפול ביילוד צילום והפקה: קפלן

יעל פולישוק, מנהלת הסיעוד בטיפול נמרץ כללי, מסכמת: "נמשיך ונסייע למשפחה בכל מה שנדרש מאיתנו. אנחנו מתכננים להמשיך ולשאוב חלב אם מהיולדת ככל שהמשפחה תרצה, הן על מנת להעניק ליילוד את הטיפול המירבי, והן על מנת לאפשר לה המשך הנקה אם תרצה לאחר שמצבה ישתפר".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן