מתחם יולדות חדש לחולות קורונה במאיר

33333333333333333333333333333333
33333333333333333333333333333333
המתחם החדש צילום: מאיר

בית החולים בכפר סבא חנך חדרי לידה חדשים ליולדות החשודות כחולות קורונה או חולות ממש. מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר: "הלידה בתקופת הקורונה קצת אחרת, אבל עם אותה אהבה"

ימים האחרונים נפתח בבית החולים מאיר בכפר סבא, מתחם ייעודי ונפרד לנשים ויולדות חולות קורונה, או חשודות ככאלה, הכולל מיון נשים, מיון יולדות וחדרי לידה. המתחם הייעודי מאפשר לצוות בית החולים לתת טיפול מיטבי לנשים החשודות כחולות, ולחולות קורונה, תוך שמירה על בטיחות כלל הנשים והיולדות המגיעות לבית החולים וגם על בטחון הצוות המטפל. במתחם החדש לנשים ויולדות יש שני חדרי לידה חדשים, עם כל התנאים ללידה בחדר פרטי, בנוכחות מלווה. בנוסף, במידת הצורך יש עוד שלוש עמדות בהן ניתן ללדת.

פרופ' טל בירון שנטל צילום: רמי זרנגר

במהלך ההיריון קיימים לעתים טיפולים, אשר לא בטיחותי לדחותם לשלב מאוחר, כי הדבר יכול לסכן את האם או העובר. לאור כל זאת, מרפאות הריון בסיכון גבוה, דיקורי מי שפיר וסקירות מערכות – מתקיימים כסדרם עם נקיטת כל אמצעי הבטיחות הנדרשים.

פרופ' טל בירון שנטל, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר במרכז הרפואי מאיר: "בימים אלו, כמו בכל ימות השנה ואף יותר, חשוב לנו לשמור על הבטיחות כל היולדות שלנו, אלו החולות בקורונה, החשודות כחולות והבריאות. אנו מקפידים להתעדכן בכל פיסת מידע המגיעה בנושא הקורונה מהעולם ומהארץ, ללמוד מניסיון כולם ולהמשיך לטפל ביולדות שלנו במסירות ובאחריות. במקביל, נעשים כל המאמצים לשמור גם על חוויית לידה טובה. גם בתקופת הקורונה, הלידה היא אירוע חווייתי, מרגש ומשפחתי. קצת אחרת – אבל עם אותה אהבה, אותה שמחה ואותה התרגשות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן