באטמ ליין

דר-צבי-מרום-מנכל-באטמ-קרדיט-יחצ-מכווץ
דר-צבי-מרום-מנכל-באטמ-קרדיט-יחצ-מכווץ

חברה ישראלית לציוד רפואי, "באטמ" (BATM), תייצר ותייצא אלף מכונות הנשמה לחולי קורונה באירופה בהיקף של 31 מיליון דולר

ד"ר צבי מרום

ביום רביעי 22 באפריל 2020 הודיעה חברת באטמ (BATM) טכנולוגיה, המתמקדת בפיתוח ייצור ושיווק מערכות תקשורת וסייבר מתקדמות וציוד רפואי לבדיקות מעבדה, כי קיבלה הזמנה של 29 מיליון יורו (כ-31 מיליון דולר) עבור אספקת 1,000 מכונות הנשמה לממשלה של מדינה באירופה שאת שמה אינה מוכנה לחשוף. הקבוצה קיבלה תשלום ראשוני בהיקף של 7.25 מיליון יורו וצופה לקבל את יתרת הסכום עם השלמת האספקה במחצית השניה של 2020.

מכונות ההנשמה המתאימות לתינוקות, ילדים ומבוגרים נועדו לשימוש בחדרי טיפול נמרץ עבור מטופלים הסובלים מנגיף הקורונה. מכונות הנשמה אלו, בעלות הספק גבוה ומשופר וכוללות בין השאר מצבי הנשמה משתנים, המאפשרים סנכרון עם אופן נשימת המטופל. המכשירים כבר קיבלו אישור תקן אירופאי CE מלא וממתינות לקבלת אישורים רגולטוריים נוספים.

ייצור ההזמנה יתחיל באופן מיידי כשרבע ממכונות ההנשמה צפויות להיות מסופקות במחצית הראשונה של 2020 ויתרתן תסופקנה ברבעון השלישי של 2020. מכונות ההנשמה מיוצרות בחברת הבת של הקבוצה, ״סליטרון״, בהונגריה, אשר מייצרת ציוד מתקדם לשימוש בסביבות רפואיות ברחבי העולם מעל 10 שנים.

בנוסף, הקבוצה מדווחת על התקדמות בתחום הערכות הדיאגנוסטיות לקורונה. הקבוצה ממשיכה להאיץ את אספקת הערכות עבור מעבדות רפואיות וממשיכה בפיתוח הערכה הביתית מבוססת כיח לזיהוי נגיף הקורונה, בשיתוף עם חברת נובהמד. פיתוח הערכה צפוי להסתיים בתוך כשלושה חודשים.

ד״ר צבי מרום, מנכ״ל באטמ: ״עם תחילת התפרצות מגפת הקורונה, החלו החברות שלנו בחטיבת הביו-מדיקל במציאת פתרונות שיסייעו בהתמודדות הגלובלית. אנו מציעים כעת מכונות הנשמה חיוניות לצד מוצרי דיאגנוסטיקה, כשכל הפתרונות הם בעלי ביצועים שהוגדרו על ידי גופים מקצועיים כמעולים ואותם אנו ממשיכים לחדש ולשפר כל העת. עבורנו זו הזמנה משמעותית, הצפויה להתרחב ואנו גאים כי נוכל לשפר את חייהם של מטופלים רבים הנאבקים בנגיף. אנו ממשיכים להקדיש מאמצים בחטיבת הביו-מדיקל על מנת לסייע לרשויות בריאות הציבור להילחם במגיפה זו, כמו גם אספקת פתרונות שיסייעו להן להתמודד גם בקשיי התקופה לאחר מכן״.