גיבורת קורונה בירושלים

האחות נעמה בגריש צילום: שערי צדק
האחות נעמה בגריש צילום: שערי צדק

תעודת הוקרה מטעם משרד הבריאות הוענקה לנעמה בגריש, אחות הראשית במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים שערי צדק, עבור פעילותה למיגור מגיפת הקורונה

במסגרת אירועי יום האחיות והאחים הבינלאומי 2021 – בסימן "I Am a Hero" – העניק משרד הבריאות תעודות הוקרה לאחים ואחיות שבלטו בפעילותם בשנת הקורונה. ברשימת האחים והאחיות המצטיינים, נעמה בגריש, אחות ראשית במחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי שערי צדק על פעילותה המקצועית והייחודית על היותה דוגמא ומופת למסירות, מחוייבות ואהבת האדם.

נעמה בגריש בוגרת בית הספר לסיעוד 'אסף הרופא' של האוניברסיטה העברית, החלה דרכה בבית החולים שערי צדק בירושלים לפני 12.5 שנים כאחות אחראית של המחלקה לרפואה דחופה. נעמה הובילה את הטיפול בסיעוד במיון בשיאה של מגיפה, כאשר שערי צדק היה אחד משלושה בתי החולים בארץ שקלט מספר רב ביותר של חולי קורונה בשנה האחרונה. למעלה מעשרת אלפים מטופלים טופלו במיון הביולוגי של המרכז הרפואי בהובלתה.

גלי וייס, סמנכ״לית סיעוד במרכז הרפואי שערי צדק: "תחום הסיעוד בשערי צדק מסכם שנה שהעלתה על נס את מהותם של האחים והאחיות. במהלך השנה האחרונה בלטו ביתר שאת המקצועיות, המסירות והאיכות של המרקם האנושי של הצוותים שטיפלו בחזית המאבק בנגיף הקורונה. נעמה אחות אחראית במחלקה לרפואה דחופה למעלה מעשור ותרומתה למחלקה ניכרת באופן יוצא דופן תוך שמירה על הערכים המייצגים את הטיפול הסיעודי בשערי צדק. אנו גאים ושמחים על הבחירה ומקווים להמשיך להעניק טיפול מיטבי ולהוביל במצוינות".

נעמה בגריש מסכמת: ״זו הייתה שנה שהעמידה את הערכים שלנו כאחים ואחיות במבחן. את מקום הקירבה לחולה, תפס הריחוק, ואת המגע האנושי, החליף מגע עטוי כפפות ומיגון. שנת התהפוכות שעברנו, העצימה את הערכים שלנו כצוות, חיזקה את רוחנו ואת הדבק המחבר בינינו. אני מסתכלת אחורה בגאווה והערכה אין סופית ומודה על הזכות לקחת חלק כל כך משמעותי במערכה הזו, עם השותפים האלה״.