אבי רפואת הילדים בגליל

טקס הסרת הלוט צילום: פוריה
טקס הסרת הלוט צילום: פוריה

במלאת שנה לפטירת ד"ר רולנד גייגר, שהקים וייסד את מחלקת הילדים בבית החולים פוריה לפני 56 שנים וניהל אותה משך 27 שנים, התקיים טקס לקריאת מחלקת הילדים וילודים על שמו

במלאת שנה לפטירתו של ד"ר רולנד גייגר ז"ל (יום ראשון, 04.07.2021), התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה טקס לקריאת מחלקת הילדים, שהוקמה לפני 56 שנה, על שמו של רופא הילדים ד"ר גייגר שהקים וניהל אותה במשך 27 שנים.

משתתפי הטקס צילום: פוריה

בטקס הסרת הלוט מעל שלט ההנצחה, לזכרו של ד"ר רולנד גייגר, בכניסה למחלקת הילדים, סיפר ד"ר סעיד אבו זיד, מנהל המחלקה הנוכחי: "הגעתי למחלקת הילדים בשנת 1989 כשד"ר גייגר היה מנהל המחלקה. מהרגע הראשון ראיתי בו דוגמה ומופת לכל רופא. בנוכחותו כאן הרגשנו שיש לנו גב איתן שאפשר תמיד להישען עליו. ספגנו את המורשת שלו, ואין ספק שעדיין אנו מתנהלים לפיה. הוא היה מנהל מחלקה, קלינאי בחסד עליון ומורה ואפשר להגיד אבי רפואת הילדים באזור שלנו".

ד"ר גייגר שימש, כאמור, כמנהל מחלקת ילדים ויילודים במשך בשנים 1965 עד 1992. רעייתו אליענה וילדיו, בני משפחה וחברים, היו בין האורחים בטקס, לצד חברי הנהלת המרכז הרפואי פוריה, יו"ר עמותת ידידי בית החולים שליד טבריה זהרה דוידאי, צוות מחלקת הילדים בראשות ד"ר סעיד אבו זיד מנהל המחלקה, רופאים שהיו מתמחים אצל ד"ר גייגר, ועובדי המרכז הרפואי.

לתרום בפריפריה צילום: פוריה

ד"ר ארז און, מנהל פוריה: "עבורנו זהו רגע מרגש של סגירת מעגל. הסיפור מתחיל בשנת 1965 כשד"ר גייגר הגיע לכאן מצרפת והקים בשתי ידיו את מחלקת הילדים, ואכן קמה פה מחלקה לתפארת. כמה שנים לאחר מכן הוא הקים גם את מחלקת הילודים והפגייה. במשך כמעט 30 שנים הוא ניהל את המחלקות האלה ששמען יצא למרחוק. אני, כילד שגדל בטבריה, גדלתי על המותג שנקרא ד"ר גייגר. הוא היה הרופא בהא הידיעה ושם דבר בגליל. זו גאווה גדולה לראות את התוצר המרשים של העשייה הרבה שלו. התלמיד המוכשר של ד"ר גייגר, ד"ר אבו זיד, מנהל כיום את מערך הילדים שלנו. מתמחים של ד"ר גייגר הפכו למנהלי מחלקות ויחידות. בשנים שחלפו, מחלקת הילדים התפתחה וגדלה, הוספנו שירותים כמו כירורגיה ילדים, קרדיולוגיה, נוירולוגיה, וכמובן טיפול נמרץ ילדים. החודש פתחנו שירות חדש נוסף – אנדוקרינולוגיה ילדים. ויש לנו עוד תוכניות רבות כמו, למשל, פתיחת אשפוז יום לילדים".

זהרה דוידאי, יו"ר עמותת ידידי בית החולים פוריה, ובעלה אלי דוידאי, סיפרו על ההיכרות רבת השנים של משפחתם לדורותיה עם משפחת גייגר והקשר המיוחד עם מחלקת הילדים לה הם תרמו לראשונה בתקופת מלחמת לבנון השנייה. "ד"ר גייגר היה הרופא של כל המשפחה שלי בעמק הירדן. אבל מעבר לכך, זה יוצא דופן וראוי להערכה כשמישהו בוחר לתרום בפריפריה".

נולדנו לתוך החיבור הזה צילום: פוריה

ד"ר אורי גייגר, בנו של ד"ר רולנד גייגר: "כולנו נולדנו לתוך החיבור הזה עם בית החולים פדה פוריה, גדלנו כאן ובילינו כאן הרבה. גרנו כאן בשכונת הרופאים, הלכתי כאן לגן ילדים, גם אימא שלי עבדה פה במחסן הציוד הרפואי. כשחלפו השנים, חמי פרס חיבר וקישר אותנו עם עמותת הידידים, ואנחנו נעשה כל מאמץ כדי לגייס לבית החולים תרומות ותורמים בארה"ב. אבא יקר, השארת אחריך מפעל חיים מפואר בפוריה, ואנחנו נפעל להמשיך את המורשת שלך ולעזור לבית החולים לצמוח".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן