סורוקה: נסגרו מחלקות הקורונה

צוות-היחידה-לטיפול-בארועי-קורונה-סורוקה
צוות-היחידה-לטיפול-בארועי-קורונה-סורוקה
צוות היחידה לטיפול בחולי קורונה – שנסגרה השבוע צילום: סורוקה

השבוע שוחחרה החולה האחרונה, ובית החולים בבאר שבע סגר את היחידות לטיפול בחולי קורונה ולטיפול נמרץ בחולי קורונה, וחזר לשגרה מלאה

השבוע השתחררה החולה האחרונה מהיחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בכך למעשה נסגרו הן היחידה לטיפול בחולי קורונה, בראשותם של ד"ר לאוניד ברסקי וגליה רוד, והן היחידה לטיפול נמרץ קורונה, בראשותם של פרופ׳ יניב אלמוג ואילנה פוחיס. אגף ייעודי שהוכשר מבעוד מועד לטיפול בחולי ומאובחני הנגיף, יישאר פתוח, ויאפשר קליטה מידית של מטופלים במידת הצורך.

המיון הנשימתי, בתוך מלר"ד סורוקה, שהיווה מודל לבתי חולים אחרים בישראל, ימשיך לפעול כדי ליצור הפרדה ככל שניתן בין חולים עם תסמינים נשימתיים ועם חשד לנגיף קורונה, לבין יתר החולים. כך גם המעבדה לווירולוגיה, בין הראשונות בארץ שהחלו לפעול עם פרוץ המגיפה. המעבדה תמשיך בביצוע בדיקות לזיהוי הנגיף, כדי להבטיח המשך התנהלות רציפה ובטוחה בבית החולים, וכן תבצע בדיקות עבור מטופלים מהקהילה.

כחלק מהחזרה לשגרה, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, חזרו לפעילות מלאה הניתוחים האלקטיביים. מרפאות החוץ בבית החולים חזרו לפעילות בשילוב שירותים דיגיטליים ומפגשי אונליין שהופעלו בתקופה האחרונה. חלק מהטכנולוגיות החדשניות, שפותחו והופעלו ביחידות הקורונה בסורוקה, ואשר סייעו לצוותים הרפואיים ולמטופלים, ימשיכו לשמש את הצוותים ביחידות שונות בבית החולים בהתאם לצורך. לדוגמה, הרובוט של חברת רובוטיכאן, שפותח במיוחד למחלקת הקורונה בסורוקה, הסתובב במחלקה ואיפשר תקשורת ישירה מרחוק בין המטפל לבין המטופל, ללא צורך בקרבה פיזית ביניהם.

ד"ר ליאור נשר, מומחה במחלות זיהומיות בסורוקה: "אין לדעת בוודאות האם יתעורר גל תחלואה נוסף, מתי, מה תהיה עוצמתו ומה יהיה משכו, אך ישנן תחזיות כי בעונת החורף צפוי גל תחלואה נוסף שישתלב עם תחלואת החורף העונתית. על כן, נמשיך את ההיערכות והמוכנות שלנו, ונמשיך להכשיר מחלקות למקרה הצורך. אנו נערכים גם למשמעויות של תחלואה משולבת שכזו – בתקווה שנישאר בגדר היערכות בלבד".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אני שמח על החזרה לשגרה. חשוב מאוד שנעשה את זה באופן בטוח. נמשיך לנהוג באחריות תוך מיגון רציף וחבישת מסכות, הקפדה על היגיינת ידיים, ריחוק חברתי וערנות לתחלואת קורונה, והכל תוך הקפדה מקסימלית על הגנת הצוותים המטפלים והמטופלים. זוהי הזדמנות נוספת להודות לכל הצוותים הרבים שעסקו במלאכת ההיערכות הלוגיסטית, הקלינית והשירותית ובמלאכת האבחון והטיפול".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן