נפתחה מחדש מחלקת קורונה

ד
ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה (מימין), נורית יעקב אחות אחראית המחלקה, ד"ר טטיאנה קלמנוביץ ולימור דיסני העובדת הסוציאלית של המחלקה. צילום: אלי דדון

העלייה במספר המאושפזים בעקבות נגיף הקורונה, בגל הרביעי, הביאה לפתיחה מחודשת של מחלקת קורונה בבית החולים כרמל

לאחר תקופת ביניים, בה אושפזו מעט חולי הקורונה שהגיעו לבית החולים כרמל, בחדרים מבודדים בתוך המחלקות הפנימיות; ולאור ההתגברות האחרונה במספרי וכמויות החולים בווריאנט הדלתא; החליטה הנהלת בית החולים בחיפה על פתיחה מחודשת של מחלקת קורונה ייעודית ונפרדת.

צוות קורונה בכרמל מוביל חולה למחלקה. צילום: אלי דדון

המחלקה נפתחה בניהולם של ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקה פנימית ג' ומנהלת הסיעוד נורית יעקוב. במחלקה הקורונה שנפתחה מחדש על בסיס המחלקות הפנימיות א'1 פלוס א'2 יכולים להתאשפז עד 44 חולי קורונה מתוכם 6 חולים במיטות טיפול נמרץ תוך קבלת טיפול מיטבי ועמידה בסטנדרטים הגבוהים של בידוד שליטה ובקרה מרחוק.
נכון לעכשיו מאושפזים בכרמל 20 חולי קורונה, מרביתם במצב קשה ומתוכם 2 חולי קורונה מונשמים ביחידה לטיפול נמרץ (המוגדרים במצב קשה מאוד).

ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה: "לצערי, גם עכשיו בדיוק כמו בגלים הקודמים, מתאשפזים חולים צעירים שלא התחסנו ונדבקו בנגיף. כבר בתחילת הגל היה לנו ברור כי עלינו להיערך לפתיחה של מחלקה, שכן כמות הנדבקים גדלה, ובהתאמה גם כמות המתאשפזים. קורונה היא מחלה קשה. מצבו של מטופל יכול להידרדר מהר מאוד ובמחלקה שלנו הצוות הרפואי והסיעודי המיומן ערוך ומוכן לקליטת אותם חולים ולהעניק להם את הטיפול המקצועי והטוב ביותר הנדרש".

צוות קורונה בכרמל מוביל חולה למחלקה. צילום: אלי דדון

ד"ר שני ברוש סגנית מנהל בית החולים: "אנחנו לקראת הגבלות חדשות ועלינו להקפיד על ההנחיות כדי שלא נדרדר למצב הקשה בו היינו בגלים הקודמים. חשוב להתחסן, להימנע מהתקהלות ולעטות מסיכה בהתאם להנחיות. נכון לעכשיו החזרנו את ההנחיה של כניסת מלווה אחד בלבד לכל מטופל, וזאת כדי לצמצם למינימום את אפשרויות ההדבקה והתפשטות הנגיף ולהציל חיים. בית החולים כרמל ערוך ומוכן על כל צוותיו המקצועיים כדי להעניק את הטיפול הטוב ביותר לחולי הקורונה לצד המשך טיפול מיטבי בשאר המטופלים והמאושפזים".