בדיקות סרטן שד לעובדות רמב"ם

רותי איפרגן מסבירה לעובדות בית החולים אודות גילוי מוקדם של סרטן השד צילום: רמב
רותי איפרגן מסבירה לעובדות בית החולים אודות גילוי מוקדם של סרטן השד צילום: רמב"ם

מאות מעובדות בית החולים בחיפה נבדקו בחינם, כדי להגביר את המודעות לגילוי המחלה הממארת השכיחה בעולם, אשר ניתנת לטיפול מיטבי כאשר היא מתגלה בשלבים מוקדמים

מאות מעובדות רמב"ם נבדקו לגילוי מוקדם של סרטן השד – המחלה הממארת השכיחה ביותר בעולם המערבי, אשר ניתנת לטיפול מיטבי כאשר היא מתגלה בשלבים מוקדמים. לבדיקות השגרתיות ולמעקב החל מהעשור הרביעי לחיים, או במקרים של היסטוריה משפחתית, ישנה חשיבות גדולה בהתמודדות עם המחלה בהצלחה. לאחרונה החליטו במכון לבריאות השד ברמב"ם לצאת במבצע בדיקות רחב היקף עבור עובדות המרכז הרפואי וקראו לכל אישה מעל גיל 40 להגיע ולהיבדק.

ד"ר אביעד הופמן, מנהל המכון לבריאות השד ברמב"ם, מסביר: "מדובר בקמפיין שמטרתו גם בריאותית, וגם חברתית. בין העבודה המקצועית, לבין הדאגה לבית ולמשפחה, נשים לא תמיד מוצאות את הזמן לבדיקה. ישנן נשים שלא בהכרח מודעות לזה שכדאי, או הגיע הזמן, להתחיל בשגרת בדיקות מעקב. בתקופה האחרונה רבים הסתגרו בבתים ומחשש לבריאותם, והזניחו קצת את הבריאות. לכן החלטנו להרים את הכפפה, ולהזמין את העובדות של רמב"ם לשים את עצמן במקום הראשון, ולהיבדק".

במהלך שבועיים, בוצעו בדיקות למאות מעובדות רמב"ם, המגיעות מסקטורים ורקעים שונים, הכול במטרה אחת – דאגה לבריאותן והעלאת המודעות לחשיבות הגילוי המוקדם ורפואה מונעת. הבדיקות, שכללו בדיקת כירורג שד מומחה בחינם, ייעוץ של צוות המכון לבריאות השד והפניה להמשך מעקב או ייעוץ גנטי, במידת הצורך.

רותי איפרגן, אחות מומחית קלינית בכירורגיה, ומתאמת שד במכון לבריאות השד ברמב"ם, מסכמת: "החלטנו להגיע לכל אחת ואחת מעובדות בית החולים ולהעלות את המודעות לחשיבות העניין. לכן הפניה נעשתה באמצעות מסרונים לכל הנשים בבית החולים מגיל 40 ומעלה. בנוסף, הגענו למחלקות ויחידות מסוימות באופן אישי, כדי להסביר ולהדגיש לעובדות על חשיבות הבדיקה המוקדמת, להנגיש עבורן את זימון התורים למרפאה ולהזמינן לקחת חלק בפרויקט החשוב. כולנו חלק מארגון שמטרתו לטפל באנשים ולקדם בריאות. עלינו מוטלת האחריות לדאוג לבריאות שלנו, ובראש ובראשונה ולהוות דוגמה לאחרים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן