תרומת טאייפה לאסף הרופא

ד
ד"ר אסנת לבציון קורח ושגריר טאייוואן פאול ק. צ'אנג צילום: אסף הרופא

שגרירות טאיוואן, המדינה מספר 1 בעולם בהתמודדות עם קורונה (23 מיליון אזרחים, 7 נפטרים, 480 חולים מאובחנים), תרמה ציוד מגן לצוותים הרפואיים בבית החולים אסף הרופא

בשבוע שעבר, התקיים טקס הוקרה לתרומת ציוד מיגון על ידי ממשלת טאיוואן למרכז הרפואי שמיר (בית החולים אסף הרופא). בטקס השתתפו שגריר טיוואן בישראל קאו-בוג צ'אנג ומנהלת בית החולים, ד"ר אסנת לבציון קורח. לאחר הטקס התקיימה ועידה בין רופאים ישראלים ורופאים מטאיוואן לשיתוף המידע בטיפול בחולי קורונה והתמודדות עם המגפה.

ד"ר אסנת לבציון קורח: "אנו מודים לממשלת טאיוואן על הסיוע והעברת תרומה נדיבה של ציוד מיגון עבור הצוות הרפואי. אנו שמחים על שיתוף המידע ונפעמים מבלימת המגפה בטאיוואן, שבה אוכלוסייה של 23 מיליון תושבים, ופחות מ-500 מאובחנים. זו מדינה שזיהתה מוקדם את התפרצות הנגיף ופעלה במהירות. לאחר הטקס התקיים יום עיון בו למדנו אודות הערכות ובלימת המגפה בטאיוואן, ואנו חלקנו את הידע והניסיון הרב שלנו בטיפול בחולי קורונה".

שגריר טיוואן בישראל, פאול ק. צ'אנג, אמר: "לפני כמה חודשים ששאלנו את הנהלת המרכז הרפואי אסף הרופא על תרומה שתסייע עבורם במשבר הקורונה. הם הציעו שנסייע עם הבאה של ציוד מיגון לצוותים הרפואיים שנועד לסייע להתמודד עם מגפת הקורונה. הנתונים הרשמיים אצלנו מצביעים על כך בטאיוואן ישנם בסך הכול 7 אנשים שנפטרו מנגיף הקורונה וכ-480 מקרים מאובחנים של הדבקה בנגיף".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן