בלעה סיכת ביטחון פתוחה

ד
ד"ר זאב דוידוביץ. צילום: הדסה

אל בית החולים הדסה עין כרם הובהלה בת 8 חודשים לאחר שהוריה הבחינו כי סיכת הביטחון, שעליה הייתה תלויה חמסה מעל העריסה של בתם התינוקת, נעלמה

אל בית החולים הדסה עין כרם הובהלה בת 8 חודשים לאחר שהוריה הבחינו כי סיכת הביטחון, שעליה הייתה תלויה חמסה מעל העריסה של בתם התינוקת, נעלמה. ד"ר זאב דוידוביץ: "הכוונה טובה, אך הסכנה הטמונה בכך מאוד גדולה. הרחיקו חפצים קטנים מפעוטות ותינוקות, זה מסכן את חייהם".

סיכת הביטחון שהוצאה. צילום: הדסה

לאחר ששמעו את הילדה משתנקת ומשתעלת, והבחינו כי החמסה שהייתה תלויה בעריסה של ביתם נותרה ללא סיכת הביטחון אליה הייתה מחוברת, הגיעו ההורים לבית החולים בירושלים. שם הועברה התינוקת במהירות לבדיקות שונות, ובצילום הרנטגן ראו בבירור את סיכת ביטחון באזור הקיבה. התינוקת הובהלה לפרוצדורה אנדוסקופית דחופה, על מנת להוציא את הסיכה, לפני שתפגע ותנקב את איברה הפנימים.

ד"ר זאב דוידוביץ', רופא מומחה בגסטרו ילדים מספר: "לפני מספר ימים הגיעה אלינו תינוקת בת 8 חודשים, בריאה לחלוטין, על ידי הוריה לאחר שהבחינו כי סיכת הביטחון עליה חמסה שהייתה תלויה במיטה של ביתם נעלמה והם שמעו אותה משתעלת ומשתנקת. בצילום רנטגן שבוצע לה במהירות הבחנו בצורה ברורה בסיכת ביטחון פתוחה באזור הקיבה של התינוקת. ישנן המון סכנות בבליעת גופים זרים ובמיוחד בגופים חדים. החשש העיקרי שלנו היה שהסיכה תנקב את האברים הפנימים וכתוצאה מכן עלולים להיגרם סיבוכים מסכני חיים. מיד הובלנו את התינוקת לפרוצדורה אנדוסקופית, בפרוצדורה זו תחת הרדמה מלאה, נכנסו דרך הפה של התינוקת עם סיב אופטי ומכשור זעיר עד לקיבה ובעדינות ובזהירות שלפנו את הסיכה. אנחנו שבים ומזהירים, הרחיקו חפצים קטנים ממיטת הילדים ומסביבתם. הורים רבים נוהגים לתלות חמסה בסמוך לילדיהם וטמונה בכך סכנה רבה. ילדים מתפתחים במהירות ותינוק שהיום לא הושיט את היד, מחר יעשה את זה ולפעמים אף לא נשים לב".