סורוקה: זוכרים את גבורת גד עזרא

לזכרו-של-סמר-גד-עזרא-באדיבות-סורוקה
לזכרו-של-סמר-גד-עזרא-באדיבות-סורוקה

בבית החולים בבאר שבע מרכינים ראש לזכרו של לוחם גולני, אשר נהרג בג'נין במבצע "חומת מגן" בשנת 2002, כשניסה לחלץ פצוע, ועוטר בצל"ש

ד"ר יעקב עזרא, מנהל המרפאה לנוירולוגיה תפקודית בבית החולים סורוקה, שכל את אחיו גד במבצע "חומת מגן". חלפו 18 שנים מאז נפילת גד במבצע "חומת מגן" בג'נין. גד היה מפקד בחטיבת גולני. הוא נפל תוך כדי ניסיון לחלץ פצוע. על פועלו זה עוטר בצל"ש לאחר נפילתו בקרב.

שלושה חודשים לפני הקרב בג'נין, פגש גד בגלית, והתפתחו ביניהם יחסים מופלאים. כך כתב לה: "לפני חצי שעה סיימנו לדבר, ואני נשארתי עם השפופרת ביד, לא מצליח להתנתק ממך ומקולך. אני יושב בחדרי ומקשיב למנגינות היפות הללו שמפיק הפסנתר, וחושב על המנגינה הפרטית שלנו, איך היא החלה ביום שבו המלחין הגדול של חיינו הראה לי את זיו פניך, כיצד התאכזבתי לשמוע שאת לא פנויה כרגע, אך חשבתי שאם את זיווגי, המלחין כבר יכניס אותך ואת נגינת חייך לנגינת חיי. כמו המוזיקה, כל אחד מאתנו מביא את הטונים שלו ואת התווים שלו ובעזרת המלחין. מנסים ליצור מנגינה חדשה הייחודית רק לנו ובכך להשתתף עם המלחין בעבודת היצירה. ואולי לפעמים איזה מיתר יפקע, ואיזה צליל יצרום, אבל המנגינה בכללותה תהיה הרמונית ונפלאה והמיתר בחדש יוחלף והצליל יתוקן. וכמו שהמנגינה ממלאת את חלל החדר בצלילים נעימים, כך יתמלא חלל חיינו במנגינתנו המשותפת בניצוחו של המלחין".

בשנים שלאחר נפילתו של גד, משפחתו המשיכה את דרכו והקימה את עמותת "עזרה מגד", שפועלת בדרכים שונות לעזור למשפחות במצוקה. העמותה מפעילה בין היתר, את פרויקט "ממשבר לצמיחה" שמטרתו לעזור למשפחות לצאת ממעגל העוני.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן