צוותי שיבא בכניסות לאיים הירוקים

אנשי הצוות הרפואי והמהנדסים בהדרכה צילומים: שיבא, סופיה
אנשי הצוות הרפואי והמהנדסים בהדרכה צילומים: שיבא, סופיה

כשלושים אנשי צוות רפואי, מבית החולים שיבא, יאיישו ארבע תחנות בדיקה מהירה לגילוי קורונה תוך 15 דקות, בכניסות לאילת ולאזור המלונות בים המלח. בתחנות הותקנו מכשירי סופיה ניידים

צוותי הרפואה של בית החולים שיבא (תל השומר) יפעילו את מערך הבדיקות המיידיות לגילוי קורונה, באמצעות מכשירי סופיה ניידים, בכניסה לאיי התיירות הירוקים הכוללים את אילת וים המלח. המערך יפתח באופן מדורג בימים הקרובים. הדרכה לצוות על אופן השימוש בטכנולוגיית הבדיקה, התקיימה ביום רביעי, 18.11.2020, בבית הספר לסיעוד במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

סרטון הדרכה על טכנולוגיית הבדיקה המהירה צילום והפקה: סופיה & שיבא

ארבע תחנות בדיקה הוקמו על ידי מפקדת אלון של פיקוד העורף, בשיתוף עם מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, עיריית אילת והמועצה האזורית תמר. בתחנות יפעלו עמדות דיגום המאוישות על ידי צוותי שיבא באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה אשר אושרה על ידי FDA בארה"ב ועל ידי משרד הבריאות בישראל.

לצורך הפעלת תחנות הבדיקה, הקימו בשיבא משלחת של כ-30 אנשי צוות אשר יצאה לאילת מיד בתום סדרת הדרכה. את ימי הפעילות הראשונים בתפעול מכשירי הבדיקה הניידים, ילוו מהנדסי חברת סופיה ישראל.

משלחת שיבא יוצאת לאילת ולים המלח בראשות ד"ר לסיעוד ענת פלס בורץ, מרכזת פיתוח והכשרת סגל בשיבא, ועמית גוטקינד, אח אחראי מחלקת אשפוז המטו-אונקולוגיה והשתלות מח עצם בילדים. גוטקינד מסביר: "המשלחת שלנו מורכבת מאנשי צוות רפואי שמכירים את המשימה, הם יודעים לדגום ועושים את זה כבר חודשים רבים בבית החולים. היום עשינו את ההשלמות האחרונות של העבודה עם הטכנולוגיה הניידת של סופיה, כך שהאנשים המיומנים שלנו ביחד עם הטכנולוגיה, יתחילו כבר מחר בבוקר כבר את משימתם הלאומית".

אנשי הצוות הרפואי והמהנדסים בהדרכה צילומים: שיבא & סופיה

סך הכול מתוכננות לפעול באופן מדורג, כאמור, ארבע תחנות בידוק, בהן יערכו בדיקות קורונה מהירות, באמצעות צוות דוגמים והטכנולוגיה הניידת של סופיה. התחנות נפרסו בקיבוץ יטבתה, בקיבוץ נאות סמדר (שיזפון), בנמל התעופה הבינלאומי על שם אילן ואסף רמון באילת וכן בים המלח באזור המלונות.

בכל אחת מתחנות הבידוק המהירות יופעלו בין 2-5 מכשירי סופיה ניידים בעזרתן יערכו בדיקות קורונה מיידיות תוך 15 דקות עם מתן תוצאה לנבדקים במקום, ללא צורך במעבדה או שינוע הדגימות. בשלב הראשון מתוכננות כ – 150 אלף בדיקות מהירות, אשר יבוצעו באמצעות המכשיר המאפשר לבצע כ- 40 בדיקות קורונה בשעה. המכשיר פותח על ידי קוויד (Quidel), אחת מחברות הציוד הרפואי הגדולות בעולם הפועלת מסן דייגו, קליפורניה.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן