עקיצת חתול

ד
ד"ר דינה וסרמן. צילום: אסותא אשדוד

דייג, שנעקץ על ידי חתול ים בלב ים, הובהל לבית החולים אסותא אשדוד

מקרה נדיר: דייג נעקץ על ידי חתול ים, בדיקת האולטרסאונד גילתה פגיעה בעורק זרוע היד. אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הובהל לפני כמה שבועות דייג תושב השפלה, לאחר שבמהלך דייג בלילה נפגע כתוצאה ממגע עם חתול ים, שנתפס בטעות ברשת הדייגים. חתול ים, הוא דג ממשפחת הטריגונים, אשר בקצה זנבו קוץ ארוך. לרוב ניתן למצוא אותו בקרקעית הים, שם נמצא מזונו. קרובי משפחתו של דג זה, עלולים לגרום למוות, בעקבות ארס המצוי בעוקץ שלהם.

הדייג לפני ששוחרר לביתו. צילום: אסותא אשדוד
הדייג לפני ששוחרר לביתו. צילום: אסותא אשדוד

הספינה שבה על עקבותיה לצורך קבלת טיפול רפואי והפליגה לחוף, לשם כך, במשך 3 שעות מלב ים, אשר במהלכם ניתן לו טיפול על ידי חבריו בעודו מאבד דם רב. עם הגעתו לחוף פונה על ידי מד”א אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, ובמהלך הטיפול נמצא כי מקום העקיצה, הזרוע, נפוחה יתר על המידה.

הרופאה המטפלת, ד”ר דינה ווסרמן, החליטה לבצע בדיקת אולטרסאונד מתוך מחשבה כי סיבת נפיחות הזרועה היא עצם זר כלשהו או פגיעה ברקמות הרכות והגידים, אך עם סיום הבדיקה נמצא כי עקיצת החתול פגעה בעורק הראשי בזרוע, וללא זיהוי וטיפול מתאים, פגיעה זו יכולה הייתה להיות קשה ומורכבת הרבה יותר.

ד”ר דינה ווסרמן: “מדובר במקרה לא שגרתי, שאני באופן אישי מטפלת בו בפעם הראשונה, הטיפול בדייג כלל ייעוץ כירורגי, אולטרסאונד ומתן אנטיביוטיקה. לשמחתי, על אף איבוד הדם הרב, מצבו השתפר”. הדייג שוחרר זה מכבר לביתו.