מעקב רשתית והזרקת אווסטין

ד
ד"ר חיה כץ וד"ר אלכסנדרה גוז צילום: קפלן

שירות חדש בימי קורונה: מומחי העיניים של בית החולים קפלן יערכו טיפולים ובדיקות ללקוחות "כללית" במכון מור, כדי שלא יצטרכו להגיע אל בית החולים, על מנת למנוע הידרדרות בראייה

תקופת קורונה עדיין כאן: שירות חדש של בית החולים קפלן ברחובות, ושל שירותי בריאות כללית, יאפשר ללקוחות להימנע מלהיכנס לבית חולים ולקבל שירות מעקב רשתית והזרקת אווסטין על ידי שתי רופאות מומחיות עיניים. השירות יינתן במכון מור בראשון לציון. שתי הפעולות בוצעו עד כה רק בבית חולים.

הבשורה עבור מטופלי העיניים, הינה קיצור משמעותי בזמינות התורים למרפאת העיניים, ואי המתנה במרפאות החוץ של בית החולים. במהלך האבחון והטיפול יש קשר ישיר בין צוותי המרפאה בכללית והצוותים בבית החולים.

ד"ר חיה כץ, מומחית ברפואת עיניים ומחלות רשתית מזה 30 שנה בבית החולים קפלן, מסבירה: "מגיעים אלינו לבדיקה אנשים עם ירידה בראיה וקושי תפקודי. במהלך הבדיקה אנחנו מבצעים צילום הדמיה כדי לאבחן האם יש בצקת ברשתית, ובמקרה הצורך באותו יום מבצעים הזרקה תוך עינית של אווסטין. הבדיקה לא פולשנית, ללא קרינה, מהירה ואפקטיבית. אם לא מבצעים את הבדיקה, ההשלכות עלולות להיות הרסניות, ולגרום לנזק בלתי הפיך ואף לעיוורון".

ד"ר אלכסנדרה גוז, מומחית ברפואת עיניים ומחלות רשתית 18שנים בבית החולים קפלן, מוסיפה: "בצקת ברשתית יכולה להיווצר כתוצאה ממחלות סכרת, ניוון רישתית תלוי גיל, וחסימה ורידית של הרשתית. שמנו לב כי אצל מטופלים, שפחדו להגיע לבית חולים בתקופת קורונה, הייתה ירידה ביכולת הראיה שלהם והחמרה בבעיות העיניים בגלל היעדר טיפול. עכשיו הם מגיעים לבדיקה במכון מור, בנוחיות רבה, ובזמינות גבוהה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן