תגבור ליחידת העיניים

ד
ד"ר יומנה בסול אבו עיטה צילום: פוריה

ד"ר יומנה בסול אבו עיטה, מומחית למחלות והשתלות קרנית, הצטרפה ליחידת העיניים של בית החולים פוריה

ד"ר יומנה בסול אבו עיטה, הצטרפה לאחרונה ליחידת העיניים של המרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה, כמומחית למחלות והשתלות קרנית. ד"ר יומנה חזרה לאחרונה מאנגליה לאחר שהשלימה התמחות על במחלות והשתלות הקרנית וניתוחי מקטע קדמי. היא סיימה לימודי רפואה בטכניון ועברה התמחות בבית החולים רמב"ם ובבית החולים זיו, אותה סיימה בהצטיינות.

ד"ר יומנה בסול אבו עיטה: "במרפאה אנחנו מאבחנים ומטפלים במגוון רחב של מחלות קרנית, כמו מחלת הקרטוקונוס – 'קרנית חרוטית' שזו מחלה ששכיחה יותר בקרב מטופלים צעירים, מחלות זיהומיות ודלקתיות בקרנית ובמשטח החיצוני של העין. אנו נעזרים בציוד חדשני ומכשור מתקדם המסייעים באבחון ומעקב אחר מחלות קרנית שונות״.

ד"ר יומנה בסול אבו עיטה מבצעת השתלות קרנית מכל הסוגים כולל השתלת קרנית מלאה והשתלת קרנית חלקית, קדמית או אחורית (למלרית). כמו כן, היא מבצעת ניתוחים של המקטע הקדמי של העין כגון ניתוח כריתת פטריגיום (תבלול) בשיטה חדשנית המשלבת שתל לחמיתי, טכניקה שממזערת את סיכויי החזרה של המחלה. לדבריה, בקרוב יחלו לעשות שימוש בדבק ביולוגי שבעזרתו ניתן יהיה לבצע את הניתוח הנ״ל ללא תפרים, דבר שיקל על ההחלמה ויפחית משמעותית את הכאבים לאחר הניתוח.

ד"ר בסול אבו עיטה מדגישה את החשיבות של תרומות קרנית עבור מטופלים שסובלים ועלולים לאבד את הראייה: "חשוב שאנשים ידעו שבאמצעות תרומות של קרנית יש לנו את היכולת למנוע ממטופלים לאבד את הראייה, חולים ממתינים לניתוח קרנית זמן רב, אם יהיו יותר תרומות נוכל לקצר את זמן ההמתנה ולהקל עליהם".

לגבי ניתוחי קטרקט היא מבשרת: "אנחנו מבצעים היום מספר רב יחסית של ניתוחי קטרקט, ונמשיך לעשות כל מאמץ לקצר את התורים ולהקל על המטופלים שלנו. בקרוב נתחיל לבצע ניתוח חדשני של השתלת עדשה טורית המתקנת גם בעיות צילינדר בעין".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן