תכנית שיקום למחלימים מקורונה

מטופל בשיקום צילום: ברזילי
מטופל בשיקום צילום: ברזילי

בבית החולים ברזילי נפתחה תכנית שיקום אישית הכוללת הערכת המצב תפקודית, התערבות רפואית, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שיקום ריאתי ותמיכה פסיכולוגית

שירות חדש בבית החולים ברזילי באשקלון: תכנית שיקומית אישית, רב תחומית, למחלימים מקורונה. מדובר בטיפול בחולים בתום אישפוזם. התוכנית משלבת הערכת המצב תפקודית, התערבות רפואית, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שיקום ריאתי במידת הצורך, ותמיכה פסיכולוגית.

פרופ' יניב שרר, מנהל המרכז הרפואי ברזילי: ״רבים מהמחלימים מקורונה סובלים מירידה בתפקוד במגוון מערכות, ושיקום נכון ומותאם יכול מאוד לסייע להם לחזור לתפקוד מלא ומהיר. התוכנית השיקומית החדשה שלנו נבנית בהתאמה אישית למטופלים, היא כוללת את כל ההיבטים הטיפוליים השיקומיים, בסביבה שיקומית מתקדמת, מצוידת ונעימה, והיא נותנת מענה למגוון רחב של פגיעות תפקודיות".

התאמת הטיפול הפרטני מתבצעת על ידי הצוות הרב מקצועי במערך השיקום, בניהול ד"ר אורנה רחמים, מנהלת אשפוז יום שיקומי ובשילוב מכון ריאות, בניהולו של ד"ר אמיר בר שי. התוכנית האישית נקבעת עבור כל מטופל במהלך הקליטה למסגרת אשפוז יום שיקומי, בדגש על אוכלוסיית המטופלים הבאה: מטופלים שזקוקים לשיקום נשימתי, ️מטופלים עם ירידה כללית בתפקוד, ️מטופלים עם חשד לירידה קוגניטיבית, מטופלים עם נזק נוירולוגי, ו️מטופלים עם בעיות שלד-שריר.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן