טיפולים רגנרטיביים

ד
ד"ר ירון ברקוביץ צילום: הלל יפה

ד"ר ירון ברקוביץ, מנהל המחלקה האורתופדית, וד"ר מקסים גורביץ, מנהל היחידה לכף רגל סוכרתית, מכניסים טיפולים ביולוגיים חדשים לריפוי פצעים כרוניים ולמניעת קטיעות רגליים, בבית החולים הלל יפה

המערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, הינו אחד מבין בתי החולים הראשונים בארץ, שהחל לטפל בפצעים כרוניים על ידי שימוש בחבישה מיוחדת המבוססת על דם המטופל. בתהליך עיבוד מיוחד נוצר קריש דם בעל תכונות ריפוי, אשר מגיע כחבישה מיוחדת, אותה מניחים על הפצע לאיחוי. ד"ר ירון ברקוביץ, מנהל המחלקה האורתופדית, וד"ר מקסים גורביץ', מנהל היחידה לכף רגל סוכרתית, שניהם מהמערך האורתופדי בהלל יפה, מסבירים: "מדובר בפיתוח ישראלי חדש, שנותן מענה יעיל ומהיר לטיפול בפצעים כרוניים, עד לכדי הצלת רגליים סוכרתיים מפני קטיעה".

כאמור, המערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה הינו אחד מבין בתי החולים הראשונים בארץ שהחלו לטפל בפצעים כרוניים על ידי טיפול ביולוגי, המבוסס על דם המטופל. פיתוח ישראלי זה נותן מענה יעיל ומהיר במקרים חמורים של פצעים כרוניים עד לכדי הצלת רגליים סוכרתיים מפני קטיעות. עד כה, השיטות השכיחות לטיפול בפצעים כרוניים הן חבישות ואקום, חבישות מתקדמות וכו'.

ד"ר מקסים גורביץ' צילום: הלל יפה

הטיפול הביולוגי החדש, מתבסס על דם מהמטופל, אותו מעבדים עם חומר מיוחד ליצירת קריש דם בעל תכונות ריפוי. הכנת קריש דם מבוצעת מיד עם לקיחת דגימת דם של החולה ליד מיטתו והקריש המוכן מונח עם החבישה המורכבת על הפצע.
לשיטה זו מספר יתרונות – טיפול קצר ומהיר, מניעת קטיעות רגליים וטיפולים ניתוחיים, טיפול המבוסס על דם המטופל, מפחית כאב ואינו דורש ציוד יקר לתפעול ויישום.

ד"ר מקסים גורביץ', מנהל היחידה לכף רגל סוכרתית במרכז הרפואי הלל יפה: "שכיחותה ההולכת וגדלה של מחלת הסכרת מעלה את שיעור המטופלים שסובלים במהלך חייהם מרגליים סוכרתיים, שזוהי הסיבה העיקרית לקטיעת גפיים בעולם המערבי. מוצר זה הינו בעל תכונות מיוחדות לריפוי פצעים כרוניים קשים, המבוסס על דם המטופל- מה שמגדיל את סיכויי האיחוי של הפצעים עד לכדי ריפוי מלא. פיתוח חדשני זה מהווה פתרון יעיל, מהיר ואיכותי במקרים קשים של פצעים כרוניים, פצעי לחץ ועוד. טיפלנו כבר במספר מקרים מורכבים של מטופלים שסבלו מפצעי טראומה, פצעים פתוחים לאחר ניתוח שלא נסגרו כראוי וכן במטופלים שהצלחנו להציל את כפות הרגליים שלהם לפני קטיעה והתוצאות הן מדהימות".

זריקות ביולוגיות רגנרטיביות צילום: הלל יפה

ד"ר ירון ברקוביץ, מנהל מחלקה אורתופדית ב', מסכם: "במערך האורתופדי אנו מתמקצעים ברפואה רגנרטיבית דהיינו טיפול המבוסס על רקמות ממטופל על מנת לתקן או להחליף רקמות או איברים בעלי תפקוד לקוי או חסר כתוצאה מנזק או מום מולד במטרה לאפשר לרקמות פגועות לחדש את עצמן. מוצר זה מצטרף לשורה של טיפולים נוספים רגנרטיבים שאנו מבצעים במערך האורתופדי, ביניהם פגיעות בסחוס ופגיעות של שימוש יתר. טיפולים ביולוגים אלה הם עתיד הרפואה ואנו שמחים להיות החלוצים בתחום".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן