מניעת זיהומים בימי קורונה

ד
ד"ר ביביאנה חזן צילום: העמק

ד"ר בביאנה חזן, מנהלת היחידה למניעת זיהומים בבית החולים העמק, מדברת על האתגרים שאפיינו בתחום זה את שנת 2020

המרכז הרפואי העמק בעפולה, מקבוצת קופת חולים כללית, שומר על תוצאות טובות במניעת זיהומים בין בתי החולים בישראל. כך עולה מהדו"ח החדש של היחידה הארצית למניעת זיהומים, שמסכם את הפעילות של שנת 2020. לדברי מנהלת היחידה למניעת זיהומים, ד"ר ביביאנה חזן, הדו"ח מתאר את שיעור הזיהומים הנרכשים בבתי החולים בארץ, וכמעט בכל הקטגוריות שנבדקו, בית החולים העמק התברג בצמרת בתי החולים שבהם שיעור הזיהומים הנרכשים הוא הנמוך ביותר, בקטגוריית בתי חולים שגודלם בינוני עד גדול.

ד"ר חזן: "האתגר בשנה של מגפת הקורונה הוא גדול יותר, משום שהצוותים במחלקות ממוגנים בשכבות רבות יותר של מיגון, וכדי להקפיד על מניעת העברת זיהומים בבית החולים, יש צורך להסיר את המיגון ולהתמגן מחדש לפני כל מטופל, ולהקפיד על היגיינת ידיים לפני ואחרי כל פעולה וכל מגע עם מטופל, להקפיד מאד על ניקיון סביבת המטופלים ועל הניקיון הכללי של בית החולים. הצוות למניעת זיהומים המשיך בעבודה השגרתית של הדרכה ובקרת העבודה במחלקות בית החולים לצד העבודה המאומצת מאד במחלקות קורונה, על מנת להעניק טיפול בטוח לכלל המטופלים בבית החולים. בשנה כזאת, שבה התמודדנו עם האתגר של טיפול בחולי קורונה, ובמקביל הקפדנו לשמור על עבודה נכונה של מניעת זיהומים, התוצאה בהחלט משביעת רצון".

ד"ר זיו רוזנבוים, מנהל המרכז הרפואי העמק: "תודתי נתונה לצוות היחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים, שבמיוחד בשנה כה מאתגרת בטיפול במחלה זיהומית חדשה, המשיך ללוות את אנשי הצוות גם במחלקות שאינן מחלקות הקורונה, ללמד ולהסביר כיצד יש להמשיך לעבוד נכון כדי להגיע לתוצאות הטיפוליות הטובות ביותר".