פוריה: מפגש עם רופאים דרוזים מהגולן

3f6be2
3f6be2
משתתפי צילום: פוריה

25 רופאים מעמותת הרופאים הדרוזים בגולן, השתתפו במפגש מיוחד עם רופאי המרכז הרפואי פדה-פוריה, בבוקעתא. ד"ר מועאד פארג', מנהל המחלקה הכירורגית, וד"ר נדאל אסדי, רופא בכיר ביחידת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר, הירצו

ד"ר מועאד פארג צילום: פוריה

25 רופאים מעמותת הרופאים הדרוזים בגולן, השתתפו במפגש מיוחד עם רופאי המרכז הרפואי פדה-פוריה, ביום שישי בשבוע שעבר בבוקעתא. ד"ר מועאד פארג', מנהל המחלקה הכירורגית בבית החולים פוריה, הרצה על ניתוחים בריאטריים והציג את החידושים האחרונים בתחום. "התוכנית היא להפוך את המרפאה הבריאטרית למרכז לטיפול וחקר של מחלת ההשמנה הכרונית. מגיעים אלינו מטופלים מכל אזור הצפון, שבוחרים להגיע לכאן כי שמעו שאחוזי ההצלחה שלנו גבוהים. קיבלנו אישור כמרכז ארצי לניתוחים בריאטריים, עם פתיחת חדרי הניתוח החדשים, נוכל להעלות את היקף הפעילות וסוגי הניתוחים".

ד"ר נדאל אסדי צילום: פוריה

ד"ר נדאל אסדי, רופא בכיר ביחידת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר בפוריה, תיאר ניתוח חדשני לכריתת בלוטת מגן ויותרת התריס, המבוצע רק במספר קטן של בתי חולים במרכז הארץ, וציין כי בצפון הניתוח מבוצע רק בפוריה. "הניתוח מבוצע בצורה אנדוסקופית דרך החלק הפנימי של השפה התחתונה, משם גולשים לצוואר מתחת לעור ומוציאים את הבלוטה. גישה זו מונעת צלקת חיצונית, כלומר לאחר הניתוח לא ניתן להבחין בסימן לניתוח".