פוריה: מחלקת קורונה מבודדת נפתחה מחדש

ד
ד"ר משה מתן וצוות מחלקת הקורונה צילום: פוריה

בראש המחלקה הייעודית עם 30 מיטות אשפוז, שנסגרה בתום הגל הראשון של המגפה, עומד ד"ר משה מתן, מומחה לטיפול נמרץ

מחלקה ייעודית לחולי קורונה נפתחה שנית, בשבוע שעבר, במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה. המחלקה הייעודית לחולי קורונה נסגרה עם החלמתו של החולה האחרון, בתום הגל הראשון, ב-24.05.2020. במהלך הגל הראשון טופלו במחלקת הקורונה 93 חולים. ביום שבת, 18.07.2020, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נפתחה שנית המחלקה הייעודית לטיפול בחולי קורונה, הכוללת 30 מיטות אשפוז.

לדברי שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי, ״בנינו מתחם נפרד לצוות המטפל, תחנת האחיות מבודדת, הותקנו מצלמות ומסכים בכדי שהצוות המטפל יוכל להשגיח על כל אחד מהמטופלים 24 שעות ביממה. הוקם תא מיוחד עם שתי דלתות דרכו מועבר ציוד רפואי לצוות המטפל. הכל תוך הקפדה על נהלי הבידוד וההתמגנות הנדרשים, כולל הוצאת פסולת וכביסה באמצעות דלת יציאה נפרדת".

מחלקת הקורונה צילום: פוריה

בראש המחלקה עומדים ד"ר משה מתן, מומחה טיפול נמרץ, המפקחת הקלינית בלה מונסטורסקי, והאחות האחראית היא אילנה עשהאל. ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי פוריה, מסכמת: "בגל הראשון, התמודדנו ביחד במסירות ובמקצועיות עם נגיף הקורונה. אנו ערוכים ומוכנים להתמודד עם הגל השני. המתחם מבודד ואין גישה אליו, למעט צוות מטפל. אנחנו מבקשים לעדכן את הציבור, כי שאר מחלקות בית החולים ממשיכות בפעילות כרגיל, כולל חדרי הניתוח, חדרי הלידה והמכונים״.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן