הדסה: כמאה מאושפזי קורונה

פרופ' יורם וייס, פרופ' רוני גמזו ופרופ' זאב רוטשטיין צילום: הדסה
פרופ' יורם וייס, פרופ' רוני גמזו ופרופ' זאב רוטשטיין צילום: הדסה

הממונה הלאומי על המאבק בנגיף הקורונה, פרופ׳ רוני גמזו, סייר עם מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה פרופ' זאב רוטשטיין בבית החולים העמוס ביותר בישראל בחולי קורונה, והתרשם מהמתחמים המיוחדים ליולדות ולמטופלי דיאליזה חולי קורונה שהוקמו בהדסה עין כרם

הממונה הלאומי על המאבק בנגיף הקורונה, פרופ׳ רוני גמזו, המכהן גם כמנכ"ל בית החולים איכילוב בתל אביב, ביקר ביום רביעי האחרון, 12 באוגוסט 2020, בבית החולים הגדול ביותר בירושלים – המרכז הרפואי הדסה עין כרם. פרופ' גמזו, מלווה במנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, הכיר מקרוב את מחלקות הקורונה בעין כרם, המטפלות ביותר משמונים חולים, המספר הגבוה ביותר בישראל.

בפגישה עם פרופ׳ רוני גמזו ופרופ׳ זאב רוטשטיין, השתתפו גם מנהל בית החולים הדסה עין כרם פרופ׳ יורם וייס, מנהל חדר המיון ד״ר קובי אסף, סמנכ״ל הסיעוד ד״ר רלי אלון והצוותים הרפואיים הבכירים של מחלקות הקורונה בבית החולים הדסה עין כרם.

פרופ׳ יורם וייס חשף בפני פרופ' גמזו את הנתונים של המטופלים בהדסה מאז תחילת המשבר, – כמעט 1000 חולי קורונה שאושפזו ושוחררו לאחר מספר שבועות וכמאה מונשמים, שטופלו עד כה במתחמי טיפול נמרץ נשימתי. פרופ' וייס אף הציג את פעילות מעבדות הקורונה בהדסה, אשר ביצעו את מספר הבדיקות הגבוה בישראל עד כה, וציין כי בהדסה כבר אושרו 25 מחקרים בנושא הקורונה ומחקרים נוספים נמצאים בהליך אישורים.

פרופ׳ גמזו ביקר במחלקת קורונה אשר נפתחה לאחרונה, ובה מתחם ליולדות אשר נמצאו חיוביות לנגיף, ומבקשות לשהות יחד עם תינוקיהן לאחר הלידה. בנוסף הוצג מתחם לילדים חולי קורונה, המאפשר אשפוז נוח ומותאם להם ולהורים, ומתחם למטופלי דיאליזה חולי קורונה.

הסיור במחלקות הקורונה צילום: הדסה

פרופ' רוני גמזו אמר: ״הנושא הדחוף לדיון בקבינט הקורונה הוא הגשת סיוע תקציבי מיידי לבית החולים הדסה, בו מטופלים כמעט מאה חולי קורונה, והקצאת כוח אדם של סיעוד ורפואה״. אני רואה כאן עבודה מצוינת ואיכותית של הצוותים בטיפול בחולי הקורונה. אין עוד בית חולים, המדגים עשייה כה אינטנסיבית למען חולי קורונה, במקביל לתפעולו השגרתי של בית החולים, העומד על תפוסה מלאה בכל המחלקות״.

מנכ"ל הדסה פרופ׳ זאב רוטשטיין הדגיש את הנושא התקציבי: "אנו בהדסה מסוגלים לתת מענה לעוד חולי קורונה, אך זקוקים לתקציב, ולרופאים/ות ואחים/יות. אי אפשר לפעול בחוסר וודאות פיננסית".

הסיור במחלקות הקורונה צילום: הדסה

״אתם מתפעלים מערכת יציבה, חכמה, עם הרבה רוח טובה״, סיכם גמזו. ״ההטבה ליולדות חולות קורונה היא חסרת תקדים. אני אישית אדאג לתקציב דרך משרד האוצר כדי שאתם תמשיכו להחזיק את המערכת. זו נתינה נכונה, הוגנת וצודקת – ביחס לתמורה שהדסה נותנת".