גיוון תעסוקתי ברמב"ם

הלברטל-וסבית-רמבם
הלברטל-וסבית-רמבם
ד"ר מיקי הלברטל ועו"ד נרדין סבית צילום: רמב"ם

במהלך שנת 2019 חלה עלייה בבית החולים בחיפה בהעסקת נשים בתפקידי מפתח, ובהעסקת עובדים יוצאי אתיופיה ובני מיעוטים

לכבוד יום הגיוון הבינלאומי, אשר יצוין מחר (יום ה' ה-21.5), הקריה הרפואית רמב"ם בחיפה מפרסמת נתונים אודות קבוצות האוכלוסייה השונות המועסקות במרכז הרפואי הגדול בצפון הארץ. על פי הנתונים, במהלך 2019 חלה עליה בהעסקת עובדים מקרב יוצאי אתיופיה, המהווים 3.1% מכלל עובדי בית החולים, לעומת 2.6% במהלך 2018, כאשר נתון זה הינו כמעט כפול מהיעד שממשלתי העומד על 1.8%.

הנשים מהוות 57% מכלל הסגל הבכיר בבית החולים, נתון אשר מציג אף הוא מגמת עליה במהלך 2019. כזכור, רק השבוע דווח על מינוין של שלוש נשים לעמדות בכירות בבית החולים: ד"ר יעל שחור מיוחס, סגנית מנהל רמב"ם; ד"ר דניאלה מגן, מנהלת בית החולים "רות" לילדים ברמב"ם; וד"ר שפרה אש, מנהלת המערך ההמטו-אונקולוגי לילדים.

בקרב קבוצת העובדים עם מוגבלויות, עומד הנתון ללא שינוי בין השנים 2018 ו-2019 והיקפו נע בין 3.5-5%, כפי שנדרש על פי היעד הממשלתי. בקרב המגזר הערבי ובני המיעוטים הדרוזים והצ'רקסים, נרשמה גם כן עליה משנת 2018, אז עמד אחוז העובדים הללו על 23.5%, ל- 25.6% ב-2019. עובדים מקרב המגזר החרדי מהווים ברמב"ם 0.4% כאשר הכוונה היא להעלות את היקף העסקתם לאחוז עד סוף השנה.

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל בית החולים: "אנו גאים מאוד בהון האנושי שמרכיב את בית החולים שלנו ופועל כפסיפס מרתק וכגשר בין עדות, קבוצות אתניות, אמונות שפות שונות ומאחד בין בני אדם. זהו חלק בלתי נפרד מהד.נ.א של חזון בית החולים והפרקטיקה היומיומית ברמב"ם".

עו"ד נרדין סבית, הממונה על הגיוון התעסוקתי ברמב"ם: "גיוון בתעסוקה מהווה יתרון משמעותי לארגון עסקי. המטרה היא לייצר הזדמנויות לגיוס הון אנושי איכותי ממגוון האוכלוסיות במדינה, וכתוצאה מכך לייצר סביבת עבודה עשירה, בעלת פוטנציאל גבוה לחדשנות וליצירתיות. סביבת עבודה רב-תרבותית משקפת את קהל הצרכנים, ובסביבה כה רגישה כמו בית חולים, הוא הכרח שלא ניתן להתפשר עליו".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן