מנהל מלר"ד חדש באיכילוב

ד״ר-משה-שריסט-ושירה-פלג-אחות-אחראית-איכילוב.
ד״ר-משה-שריסט-ושירה-פלג-אחות-אחראית-איכילוב.
מנהל המלר"ד ד"ר משה שריסט והאחות האחראית שירה פלג צילום: איכילוב

ד״ר משה שריסט, לשעבר מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים אסף הרופא בצריפין, מונה לנהל את המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים איכילוב בתל אביב. יחד עמו מונתה שירה פלג לאחות האחראית של מלר"ד איכילוב. כזכור, המנהל הקודם של מלר"ד איכילוב, ד"ר דניאל טרוצקי, התפטר בינואר השנה ועבר לאסף הרופא יחד עם שני בכירים נוספים מאיכילוב

נמשך מעבר אנשי צוות רפואי בכירים בין מחלקות המיון של בתי החולים איכילוב ואסף הרופא: ד״ר משה שריסט, לשעבר מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) בבית החולים אסף הרופא בצריפין, מונה לנהל את המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים איכילוב בתל אביב. יחד עמו מונתה שירה פלג לאחות האחראית של מלר"ד איכילוב.

תזכורת: בשבוע שעבר פורסם כאן כי ד"ר דניאל טרוצקי, מנהל המרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) בבית החולים איכילוב בתל אביב, שהתפטר בינואר 2020 עקב חילוקי דעות עם הנהלת איכילוב, מונה לתפקיד מנהל המרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) בבית החולים שמיר אסף הרופא בצריפין. ד"ר טרוצקי הביא עמו לאסף הרופא שני בכירים נוספים ממלר"ד איכילוב: ד"ר גל פחיס, מנהל אגף שוכבים וחדרי הלם במלר"ד איכילוב, והגב' שירן אבישר, מנהלת התפעול של מערך הרפואה הדחופה.

ד"ר דניאל טרוצקי צילום: אסף הרופא

ד"ר טרוצקי (40), שנחשב לכוכב עולה בתחום, בחר לעזוב את התפקיד היוקרתי באיכילוב, לאחר שהנהלת בית החולים מינתה בניגוד לרצונו אחות אחראית למחלקה לרפואה דחופה שבניהולו. ד"ר טרוצקי מסר אז בתגובה כי "בשל חילוקי דעות ביני לבין גורמים בהנהלת בית החולים, לצערי, לאחר התלבטות רבה וממושכת, הגעתי למסקנה שאין הדבר נכון שאמשיך בתפקידי". מאיכילוב נמסר, כי פרופ' פיני הלפרן, מנהל המלר"ד שכיהן לפני ד"ר טרוצקי, יחזור לתפקיד מנהל חדר המיון עד שיימצא מחליף לטרוצקי.

ד"ר גל פחיס צילום: אסף הרופא

כעת מתברר כי המחליף נמצא גם נמצא בבית החולים אסף הרופא. השבוע נכנס ד״ר משה שריסט לנעליו של פרופ' פיני הלפרן, שכאמור חזר לנהל בינואר 2020 את המלר"ד באיכילוב, לאחר שכבר פרש לגמלאות, לאור התפטרותו של טרוצקי. עם כניסתו לתפקיד היוקרתי בבית החולים המוביל בתל אביב, אמר ד״ר משה שריסט: "אנו נפעל בראש ובראשונה למתן טיפול אנושי ומקצועי עבור המטופלים שלנו. אנו מבטיחים שחדר המיון של איכילוב יהווה סמל ומופת לרפואה מובילה ואנושית. חמלה, דאגה ואכפתיות הן לא קלישאות – אלא המשימה שלקחנו על עצמנו להוביל כאן, ואנו מבטיחים שכך יקרה".

יחד עם כניסתו של המנהל החדש במלר"ד איכילוב, ד"ר משה שריסט, מונתה שירה פלג לתפקיד האחות האחראית במלר"ד איכילוב. פלג שימשה לפני כן כאחות אחראית ביחידה לקרדיולוגיה פולשנית באיכילוב. על פי הידוע, האחות שבשל הכוונה למנותה לאחות הראשית, התפטר בזמנו ד"ר טרוצקי, עדיין עובדת במלר"ד איכילוב, אך בתפקיד אחר.

ד"ר משה שריסט (56) ניהל לפני מלר"ד איכילוב ואסף הרופא, את המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים וולפסון בחולון, העיר בה גדל כנער בוגר תיכון קוגל. לאחר הצבא למד רפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע והתמחה החל משנת 1999 ברפואה פנימית וברפואה דחופה בבית החולים אסף הרופא, שם עבד שנים רבות עד שהגיע לתפקיד סגן מנהל חדר המיון. בשנת 2012 טס למלבורן, אוסטרליה, להתמחות על ברפואה דחופה. משם חזר לנהל במשך חמש שנים את מלר"ד וולפסון. בינואר 2019 עבר לנהל את המלר"ד באסף הרופא, שהינה מחלקה גדולה יותר מאשר זו שבוולפסון. השבוע, כאמור, עבר לנהל את המלר"ד היוקרתי באיכילוב.

ד"ר שריסט נבחר לתפקיד באיכילוב לפני כחודש, באמצע חודש מרץ 2020, בעיצומו של משבר הקורונה. או אז הודיע פרופ' פיני הלפרין, מנהל חדר המיון הוותיק של איכילוב במשך 25 שנים, שכאמור חזר מגמלאות כדי למלא את מקומו של ד"ר טרוצקי שהתפטר בסערה בינואר 2020, כי הוא מקצר במפתיע את תקופת מילוי המקום – ועוזב לאלתר את תפקידו. בינתיים, עד לכניסתו של ד"ר משה שריסט לתפקיד, שתוכננה לסוף אפריל 2020, מונה ד"ר גיא חושן לנהל באופן זמני את המלר"ד המטולטל של איכילוב וכול זאת בעיצומה של מגפת הקורונה. ד"ר חושן הוא רופא בכיר וסגן מנהל מחלקה פנימית ח' באיכילוב. סייעו לו בניהול המיון, בתקופת ההמתנה הסוערת להגעתו של ד"ר שריסט, רופאות בכירות במלר"ד איכילוב כד"ר קרין הלר וד"ר ענבל חורי.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן