יולדות, רוצו להניק

מימין-לשמאל-פרופ-דרור-מנדל-דר-לורנס-מנגל-דר-מוריה-באר-ופרופ-רונית-לובצקי-קרדיט-ליאור-צור-דוברות-איכילוב
מימין-לשמאל-פרופ-דרור-מנדל-דר-לורנס-מנגל-דר-מוריה-באר-ופרופ-רונית-לובצקי-קרדיט-ליאור-צור-דוברות-איכילוב

מחקר חדש בבית החולים לילדים דנה (איכילוב), מגלה כי פעילות גופנית בתקופת ההנקה, אינה גורעת מאיכות חלב האם

פרופ' דרור מנדל (מימין), ד"ר לורנס מנגל, ד"ר מוריה באר ופרופ' רונית לובצקי צילום: איכילוב

חלב אם נחשב למזון הטוב ביותר עבור התינוק. איגודי רפואת ילדים ברחבי עולם ממליצים עליו כתזונה בלעדית לתינוקות עד גיל 6 חודשים. גם פעילות גופנית מומלצת בכל שלבי החיים. היא משפרת תפקוד לבבי ונשימתי ומפחיתה סיכון להשמנה ולתחלואה הנלוות אליה. יחד עם זאת, נשים מניקות רבות נמנעות מפעילות גופנית בתקופת ההנקה, מחשש כי הפעילות תשפיע על כמות והרכב החלב ועל טעמו.

בעבר, נהוג היה להמליץ לאימהות טריות להימנע מפעילות גופנית, בהתבסס על מחקרים שהראו כי בעקבות הפעילות הגופנית עולה רמת החומצה הלקטית בחלב האם. עם זאת, בשני העשורים האחרונים, יותר ויותר מחקרים מראים כי פעילות גופנית אינה משפיעה על איכות ההנקה. במעבדת חלב האם של המרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, בדקו את הנושא לעומק. נושא המחקר: האם פעילות גופנית משפיעה על הנקה בהיבט של הרכב המאקרונוטריאטנים (נוטריאנטים), כלומר חומרי הזנה, הנצרכים בכמויות גדולות לצורך קיום הגוף. מדובר בחלבונים, פחמימות ושומנים בחלב האם.

המחקר בוצע על ידי דגימת חלב אם מ-31 אימהות לתינוקות בגילאי חודשיים עד שישה חודשים, המניקות הנקה בלעדית, אשר עסקו בספורט אירובי בעצימות בינונית-גבוהה. גילן הממוצע של האימהות עמד על 33.5 וגיל ממוצע התינוקות היה 4.5 חודשים. ייחודו של המחקר נובע, בין היתר, מכך שכל אם שימשה גם כקבוצת ביקורת לעצמה. דגימת החלב התבצעה ב-4 הזדמנויות: 2 שאיבות ביום שבו מתבצעת פעילות גופנית, לפני ואחרי ביצוע הפעילות; ו-2 שאיבות ביקורת ביום ללא פעילות גופנית, באותן שעות ובאותה צורת שאיבה בהשוואה למדידה ביום הפעילות הגופנית.

חלב האם נבדק על ידי מכשיר ה- Human Milk Analyzer למדידת הרכב המאקרונוטריאנטים. כמו כן, התבצעה מדידה כמותית של החלב. במקביל, מילאה כל אם שאלון דמוגרפי, שאלון בנוגע לאופי הפעילות הגופנית ויומן תזונתי. במהלך המחקר נאספו ונבדקו 124 דגימות חלב אם.

תוצאות המחקר: לא נמצא הבדל מובהק סטטיסטית מבחינת הרכבי החלבון, השומן והפחמימות, ולא מבחינת רמת האנרגיה, בין החלב שנשאב לפני פעילות גופנית, לבין החלב שנשאב אחרי פעילות גופנית; כמו כן לא נמצא הבדל מובהק סטטיסטית בין שתי דגימות החלב שנשאבו ביום הביקורת; ויתרה מכך – גם לא נמצא הבדל מובהק סטטיסטית, בין דגימות חלב השונות, שנשאבו בכל אחד משני ימי המחקר.

המחקר התבצע במעבדת חלב האם של פרופ' רונית לובצקי, מומחית ברפואת ילדים, מנהלת מחלקת ילדים, ומנהלת המרפאה לתזונה וטיפול בהשמנת יתר בילדים בבית החולים דנה-דואק לילדים; יחד עם פרופ' דרור מנדל, מנהל בית החולים דנה-דואק לילדים, מומחה ברפואת ילדים וניאונטולוגיה, ומנהל מחלקת ילודים ופגים והיחידה לטיפול נמרץ בפג ובילוד בבית החולים ליס ליולדות. יחד איתם ניהלו את המחקר גם ד״ר מוריה באר, מתמחה במחלקה, והחוקרת ד"ר לורנס מנגל מבית החולים לילדים דנה-דואק במתחם איכילוב.