מנהל המחלקה הגינקולוגית: ד"ר משיח

דר-רועי-משיח
דר-רועי-משיח
ד"ר רועי משיח צילום: שיבא

ד"ר רועי משיח, בנו של המנהל המיתולוגי של אגף נשים ויולדות בבית החולים שיבא, ומי שניחשב לאבי ההפריות החוץ גופניות, פרופ' שלמה משיח, מונה למנהל המחלקה הגינקולוגית בתל השומר

סגירת מעגל במרכז הרפואי שיבא תל השומר: ד"ר רועי משיח, בנו של המנהל המיתולוגי של אגף נשים ויולדות, ומי שניחשב לאבי ההפריות החוץ גופניות, פרופ' שלמה משיח, מונה למנהל המחלקה הגינקולוגית.

את לימודי הרפואה סיים ד"ר רועי משיח בבית הספר סאקלר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. את ההתמחות עשה באיכילוב, ובהמשך עשה התמחות-על בניתוחים זעיר פולשניים ב-Hotel Dieu Clermont Ferrand בצרפת, תחת פיקוחו של פרופ' ארנו וטיאז, מבכירי המנתחים הגינקולוגים בעולם. ד"ר רועי משיח נשוי לליבי ואב לנועה (17) וליעל (12).

אביו של ד"ר רועי משיח, פרופ' שלמה משיח (83), ניהל במשך שנים את אגף נשים ויולדות בשיבא. כמו כן היה ממייסדי הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, מייסד ומנהל לשעבר של היחידה להפריה חוץ-גופית (הפריית מבחנה) בבית החולים אסותא ומן הראשונים שעסקו בהפריה חוץ גופית במערכת הבריאות בישראל. פרופ' שלמה משיח השתתף גם בפיתוח טכנולוגיות לפרוסקופיה בגינקולגיה, היה שותף לפרסומם של כ-500 מאמרים מחקריים בכתבי עת מקצועיים, וקיבל עם צוותו פרסים בינלאומיים שונים. אמו של ד"ר רועי משיח, עלית, היא אחות מוסמכת, שייסדה וניהלה את חדרי הלידה בבית החולים שיבא במשך למעלה מ-30 שנה.

ד"ר רועי משיח, אחד משני ילדיהם של בני הזוג, הצטרף לשיבא בשנת 2006. בתפקידיו הראשונים היה אחראי על סימולציה גינקולוגית במסר – המרכז הארצי לסימולציה רפואית, ועל התוכנית הרובוטית וניתוחים ברובוט דה-וינצ'י בתחום הגינקולוגי. באוקטובר 2018 מונה ד"ר רועי משיח למנהל המחלקה הגינקולוגית בפועל. בחמש השנים שלפני כן היה סגן מנהל המחלקה. ד"ר רועי משיח מחליף את פרופ' מוטי גולדנברג, שיוצא לגמלאות לאחר יותר מ-30 שנה בשיבא.

על מינויו אמר ד"ר רועי משיח: "הוריי היו ממייסדי ומנהלי אגף נשים ויולדות במשך שלושה עשורים, עד תחילת שנות האלפיים, כך שמשפחת אגף נשים ויולדות היא גם משפחתי הביולוגית. זוהי סגירת מעגל עבורי ואני נרגש. מחלקת הגינקולוגיה היא מקום שיש בו שילוב של חמלה, התלהבות, דבקות במשימה, מקצוענות ורצון לשיפור מן המסד ועד הטפחות. החזון שלי הוא להפוך את המחלקה למובילה ברמה הארצית והבינלאומית בסטנדרט הטיפולי, ביכולות ההדרכה שלנו ובכמות הניתוחים. אני מקווה לממש את החזון ולהוביל את המחלקה לשיאים חדשים".