סגן מנהל חדש בפוריה

ד
ד"ר יעקב רוזנפלד צילום: פוריה

ד"ר יעקב רוזנפלד, ראש מגמת מנהל רפואי בבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת חיפה, נכנס לתפקיד סגן מנהל בית החולים בטבריה

ד"ר יעקב רוזנפלד נכנס בחודש שעבר לתפקיד סגן מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה. ד"ר רוזנפלד למד רפואה בטכניון בחיפה, והתמחה בגינקולוגיה ומיילדות בבית החולים כרמל בחיפה. בהמשך עשה התמחות שנייה במנהל רפואי, עם רוטציות בהנהלת בית חולים בני ציון, ובהנהלה הראשית של שירותי בריאות כללית, באגף בתי חולים. יש לו תואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת הארווארד שבארה"ב.

ב – 15 השנים האחרונות שימש כמרצה בבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת חיפה, ובמהלך תקופה זו כיהן במשך שלוש שנים כראש מגמת מינהל רפואי. לאור הרקע בתחום בריאות הציבור, לא פלא שד"ר רוזנפלד מבקש לפתח את תחום קידום הבריאות, תוך התייחסות מיוחדת לפעילות של קידום בריאות העובד במרכז הרפואי: "כדי שנוכל לתת טיפול איכותי ומקצועי למטופלים שלנו חשוב שנקפיד על הבריאות של המטפלים עצמם. בעיניי זהו תנאי בסיסי ומשימה שלנו כמרכז רפואי לדאוג לבריאותם הפיזית והנפשית של העובדים".

ד"ר יעקב רוזנפלד צילום: פוריה

לדברי ד"ר רוזנפלד, הנושא המרכזי בו הוא שואף להתמקד הוא יצירת רצף טיפולי וערוצי תקשורת פתוחים ושוטפים בין הרופאים במחלקות לרופאי הקהילה: "השהות של המטופל בביה"ח היא בדרך כלל קצרה. המטופל מגיע אלינו מהקהילה, וחוזר אליה אחרי האשפוז. ולכן החיבור שלנו עם הרופאים המטפלים בקהילה, רופאי המשפחה והרופאים המקצועיים צריך להיות מרכזי בהתנהלות שלנו. רק כך נוכל לוודא את הרצף הטיפולי וליצור מציאות שבה המטופל נמצא במרכז וכל הגורמים הקשורים בטיפול בו מחוברים ביניהם למענו".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן