יו"ר חדש לאיגוד להמטולוגיה

פרופ' מרטין אליס צילום: מאיר
פרופ' מרטין אליס צילום: מאיר

פרופ' מרטין אליס, מנהל המכון ההמטולוגי ובנק הדם בבית החולים מאיר, נבחר ליו"ד הוועד של האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולרפואת עירויים

פרופ' מרטין אליס, מנהל המכון ההמטולוגי ובנק הדם והמעבדה למחקר יישומי בהמטולוגיה במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, נבחר ליו"ד הוועד של האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולרפואת עירויים לשנת 2020. "בחירה לתפקיד יו״ר האיגוד ההמטולוגי הישראלי", אומר פרופ' אליס, "היא גולת הכותרת בקריירה המקצועית שלי. מדובר בהנהגה של ארגון בו מעל 300 חברים העוסקים במקצוע ההמטולוגי על כל ההבטים שלו: קליני, מחקרי, חינוכי וציבורי".

פרופ' אליס, נשוי ואב לשלושה, יליד דרום אפריקה ותושב רעננה. הוא בוגר אוניברסיטת Witwatersrand ביוהנסבורג, התמחות ברפואה פנימית במרכז רפואי מאיר והתמחות בהמטולוגיה באוניברסיטת Harvard. פרופ' אליס מתמחה בתחומי ה- myeloproliferative neoplasms, מחלות דמם וקרישה ורפואת עירויים. הוא פרסם מאמרים מדעיים רבים בתחומים אלה ומרצה מבוקש בארץ ובעולם.

פרופ' אליס כיהן במשך שש שנים כמזכיר האיגוד הישראלי להמטולוגיה וכיו"ר החוג ל- myeloproliferative neoplasms אותו הוא ייסד יחד עם החוג לרפואת עירויים. הוא שימש כמזכיר החברה הישראלית לקרישת דם וגם כעת משמש כחבר בוועדה המייעצת ברפואת עירויים של משרד הבריאות.

בנוסף הוא חבר בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב ומלמד סטודנטים למעלה מ-25 שנים. במסגרת עבודתו במרכז רפואי מאיר ובאוניברסיטת תל אביב פרופ' אליס זכה לפרסים על הצטיינות בהוראה ובמחקר.

פרופ' מרטין אליס צילום: מאיר

פרופ' אליס מסכם: "האיגוד משמש מגדלור לרופאים המטולוגים ולמדענים החוקרים את מחלות הדם בישראל וכן מוכר ברחבי העלום כארגון מקצועי ומוביל בכל תחומי המקצוע. אני וחבריי לועד הנכנס מתרגשים ומקווים להוביל את האיגוד שלנו להשגים נוספים בשנים הבאות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן