מנהל כספים חדש

רו
רו"ח יותם פוגל צילום: אלי דדון, כרמל

רואה חשבון יותם פוגל (35), לשעבר מנהל מחלקת חשבונאות בתי חולים בקופת חולים כללית, מונה למנהל הכספים החדש של בית החולים כרמל

רואה חשבון יותם פוגל, בן 35, תושב תל אביב (אבל אוהד מכבי חיפה!), נשוי ואב לשניים, נכנס החודש לתפקידו כמנהל הכספים החדש של מרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית. במסגרת תפקידו יותם יהיה אחראי על ניהול תקציב בית החולים בחיפה בהיקף של כ-850 מיליון ש"ח בשנה. "יש לי רצון לעשות שינוי ולבחון דברים לעומק", אומר יותם. "אני מאמין בחשיבה מחוץ לקופסה, בפיתוח תהליכים אוטומטיים להקלת בירוקרטיה ובהכנסת פתרונות מחשוב מתקדמים".

תחת ניהולו יעבדו 14 עובדים המאיישים שלוש מחלקות. מחלקת חשבות – האחראית על הנהלת חשבונות, תשלומים לספקים ומעקב חייבים. מחלקת הכנסות – האחראית על ביקורים במרפאות, טפסי התחייבות מול הקופות וגורמי חוץ, ועל מחלקת כלכלה ומידע – האחראית על תקציבים, תמחור פעולות וריכוז המידע ממערכות המחשוב.

בתפקידו הקודם שימש יותם כמנהל מחלקת חשבונאות בתי חולים בקופת חולים כללית. שם היה אחראי על ניהול ודיווח חשבונאי של 14 בתי החולים של הכללית בפריסה ארצית בהיקפים של מיליארדי ש"ח בשנה תוך מתן הנחיות מקצועיות, ניתוח והצגת תוצאות פעילות בפני הנהלת הכללית ומשרד הבריאות.

"צברתי ניסיון ונקודת מבט רחבה לגבי תפקידם של בתי החולים בתרומה לבריאות תושבי ישראל. אני מביא איתי לתפקיד את הקשר ותפיסת ההנהלה לגבי שילוב בתי חולים כחלק משלים לטיפול במסגרת הקהילה. ההיכרות שלי בעבודה מול גורמים רגולטוריים תסייע ליישם מדיניות לצמצום בירוקרטיה ושימת דגש על רציפות הטיפול עבור האזרח", אומר יותם.

רו"ח יותם פוגל הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בכלכלת עסקים עם תיזה בתחום בתי החולים מאוניברסיטת בר אילן. הוא מכהן כדירקטור בקרן ההשתלמות לעובדים במקצועות הפרא רפואיים, בה הוא חבר בוועדת הביקורת ובוועדת ההשקעות. הוא משמש גם כרו"ח ועדת המכרזים הארצית לעניינים כלליים של הכללית, רו"ח ועדת המכרזים לנושא מחשוב ורו"ח בקרן רווחה של רופאי הכללית.

"בית החולים כרמל הוא דוגמה למצוינות ושילוב רפואת קהילה ובתי חולים ברמת המרחב", הוא מסכם. "יש כאן צוות כספים חזק, דומיננטי ומגובש, העובדים במחלקה מקצועיים ושירותיים. עובדי המחלקה מאוד מחויבים ומזדהים עם בית החולים, וזאת מתוך ידיעה כי עבודתם משפיעה על חייהם של אנשים רבים. מחויבות זאת באה לידי ביטוי ברצון לפתור בעיות, להוביל תהליכים ולשמש דוגמה עבור שאר בתי החולים של כללית".

אגב, כשיש לו זמן פנוי יותם מתאמן, משחק כדורגל, ואוהד את מכבי חיפה.

צוות מחלקת כספים צילום: אלי דדון, כרמל

להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן