דם חדש בכרמל

ד
ד"ר איווטה מינצמן עם ד"ר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי צילום: אלי דדון

ד"ר איווטה מינצמן מונתה כמנהלת בנק הדם בבית החולים כרמל

ד"ר איווטה מינצמן מונתה כמנהלת בנק הדם החדשה של מרכז רפואי כרמל. מנהל בית החולים, ד"ר אבי גולדברג, וחברי ההנהלה, יחד עם מנהל המכון ההמטולוגי, ד"ר מאיר פריי, בירכו את ד"ר מינצמן והעניקו לה את כתב המינוי. ד"ר מינצמן תכנס לתפקידה כמנהלת בנק הדם של בית החולים בחיפה, מקבוצת קופת חולים כללית, בכפיפות למנהל המכון ההמטולוגי ד"ר מאיר פרייס.

ד"ר מינצמן עם הנהלת כרמל בקבלת המינוי צילום: אלי דדון

ד"ר מינצמן למדה רפואה בגיאורגיה והתמחתה ברפואה פנימית. בשנת 1996 עלתה לישראל, התמחתה בהמטולוגיה, ועבדה במחקר בבית החולים בני ציון וכרופאה פנימאית בכירה בבית החולים בנהריה. בשנת 2012 היא הגיעה לבית החולים כרמל ועבדה בחדר המיון כרופאה פנימאית בכירה. בהמשך הצטרפה לצוות המכון ההמטולוגי של כרמל.

במסגרת תפקידה תהיה אחראית ד"ר מינצמן על הצד הקליני של בנק הדם. באחריות בנק הדם לבדוק ולעקוב אחר מוצרי דם, לבדוק ולהתאים מנות דם לנשים בהיריון, לשפר את המצב בניתוחים הכירורגיים בהתאמת מוצרי הדם ולעזור בחינוך הדור החדש של הרופאים בהכרת בנק הדם, כולל הסיבוכים שיכולים להיווצר. ד"ר מינצמן תעבוד בצמוד עם מעבדת בנק הדם, בניהולה של ד"ר מעיין שיינר. המעבדה מקבלת דגימות דם מכל המחלקות ומכינה את המנות לצרכי בית החולים.

ד"ר איווטה מינצמן מנהלת בנק הדם צילום: אלי דדון

"אני מאמינה ורוצה לקדם את בנק הדם לטובת כלל צוותי בית החולים", אמרה ד"ר מינצמן, "ובמיוחד במחלקות הפנימיות. אני רוצה להגביר את המודעות להכיר את בנק הדם לדור הצעיר בבית החולים, ולתת את השירות הכי מהיר והכי טוב". ד"ר אריה ביטרמן, יו"ר ועד הרופאים ומנהל המחלקה הכירורגית א', בירך: "אני בטוח כי את ראויה ביותר למינוי". מנהל בית החולים, ד"ר גולדברג, הוסיף: "מנהלת בנק הדם הוא תפקיד מאתגר וחשוב ביותר לכולנו, ואני בטוח שיחד עם ד"ר מעיין שיינר, מנהלת מעבדת בנק הדם, תובילו את בנק הדם למקומות טובים ומוצלחים עבור כלל בית החולים". באירוע נכחו גם סגן מנהל בית החולים, ד"ר בני רביב, ומנהל משאבי אנוש, אהוד פקלר.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן