מנהל אדמיניסטרטיבי בבי"ח לגליל

משה מיוחס צילום: רוני אלברט
משה מיוחס צילום: רוני אלברט

אל"מ במיל' משה מיוחס (46), לשעבר מפקד בית הספר לרפואה בצה"ל בה"ד 10, נבחר במכרז לתפקיד המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים בנהריה

משה מיוחס נבחר במכרז לתפקיד המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאחר ששימש לפני כן עוזרו הבכיר של מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום. הוא יחל את תפקידו ב-1 בדצמבר.

מיוחס (46), נשוי + 4, תושב נהריה, סיים שירות של 28 שנים בתפקידים מגוונים בחיל הרפואה של צה"ל ובמערכת הביטחון. בתקופת מלחמת לבנון השנייה שימש קצין אג"מ (אגף מודיעין) של פיקוד הצפון בחיל הרפואה. לאחר מכן שימש קצין אג"מ של חיל הרפואה, מפקד המרכז לציוד רפואי ותרופות של צה"ל וראש ענף הפעלה ומבצעים בחיל הרפואה.

נוסף על כך שימש סגן מפקד בית חולים שדה של צה"ל במשלחת שסייעה ברעידת האדמה הגדולה שהיחתה בטורקיה בשנת 1999 ובאסון הגרעיני ובצונאמי שבפוקושימה, יפן בשנת 2011. אסון זה נחשב לאירוע התאונה החמור ביותר בעולם מאז אסון צ'רנוביל. בתפקידו האחרון בצה"ל שימש מפקד ביה"ס לרפואה צבאית (בה"ד 10), אשר בסיומו פרש מצה"ל בדרגת אל"מ.

מיוחס הינו בעל תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון, ובוגר התוכנית הבינלאומית למנהיגות רפואית אסטרטגית של האקדמיה הצבאית למדעי הבריאות בצבא היבשה האמריקאי (MSLP).

בינואר 2020 החל את עבודתו במרכז הרפואי, כעוזר בכיר למנהל המרכז, פרופ' ברהום, וכאמור לאחרונה ניגש למכרז לתפקיד המנהל האדמיניסטרטיבי וזכה בו. במקביל הוא משרת במילואים כמפקד יחידות הרפואה במטכ"ל.

מיוחס: "אני רואה זכות גדולה להשפיע ולהיות שותף בעשייה במקום שהוא בעל משמעות רבה במימד הציבורי והלאומי. מדובר באתגר יוצא דופן עבורי ואני מבקש להודות על האמון לו זכיתי".

פרופ' ברהום איחל הצלחה למיוחס בתפקידו החדש, תוך שהודה לעו"ד באדרה חורי-חוריה, שלקחה על עצמה את תפקיד המנהלת האדמיניסטרטיבית בפועל, במקביל לתפקידה כיועצת המשפטית, עד כניסתו של מיוחס לתפקידו.