שירות לאומי בכרמל

גליה שקד עם בנות השירות ספיר בוחניק ומהרט טגנה. צילום: אלי דדון
גליה שקד עם בנות השירות ספיר בוחניק ומהרט טגנה. צילום: אלי דדון

עשרות בני ובנות שירות לאומי סיימו בהצלחה את שנת השירות שלהם בבית החולים כרמל

באירוע פרידה מרגש, הודו צוותי בית החולים כרמל, לעשרות בנות ובני שירות לאומי, על הנתינה והשנים המוצלחות שלהם בשירות בכרמל. " התרומה של בני ובנות השירות וההתגייסות שלהם לטובת בית החולים למרות שנת הקורונה הייתה מופלאה", אומרים אילי דומיניק ולאה שורצמן-מלכה ממשאבי אנוש של בית החולים בחיפה.

בטקס שהופק והונחה ע"י לאה שורצמן-מלכה ואילי דומיניק ממשאבי אנוש ועל ידי אורטל בן לולו, אחראית המזכירות של בית החולים, הודה בית החולים כרמל לצעירים המתנדבים על תקופת שירותם, על בחירתם במרכז רפואי כרמל, על הנכונות לעבוד קשה, ההתגייסות והשתלבותם המהירה ובעיקר על הבחירה להישאר ולתמוך גם בתקופת הקורונה המטלטלת. במהלך המפגש הוקרן סרטון הפרידה שבו מנהלי בית החולים הודו לבני ובנות השירות לאומי, ואף עין לא נותרה יבשה.

בני ובנות השירות הלאומי עם צוות בית החולים באירוע הפרידה. צילום: אלי דדון

במרכז הרפואי כרמל משובצים מדי שנה בני ובנות שירות לאומי רבים המשתלבים בתפקידים מגוונים כגוון סייעים/יות רפואיים/ות, עזרה במעבדות בית החולים, תפקידי מינהל שונים ביחידת השירות, במחלקות ההתאוששות, בחדרי הלידה, במכון גנטי, במחלקת ילודים ועוד. "שנת השירות שלי בכרמל תרמה לי מאוד הן ביכולת האישיות שלי, ללמוד להתפתח, להתמודד, והן ובהשתלבותי במוסד חם ומקבל כמו כרמל, הכרתי אנשים נפלאים ונהניתי מהעובדה שיכולה לעזור לאנשים שבאמת נזקקים לעזרתי, אכן כרמל מכל הלב" אומרת ספיר בוחניק, שמסיימת בימים אלה שנתיים שירות במרכז רפואי כרמל, בהן התנדבה בחדר לידה.

מחזקת את דבריה מהרט טגנה, שגם היא מסיימת בימים אלה שנתיים שירות בכרמל, ביחידת השירות ובמכון הגנטיקה : "התקופה בכרמל תרמה לי מאוד ולימדה אותי דברים חדשים, במיוחד לגבי עצמי, נפתחתי, פיתחתי ביטחון עצמי, פיתחתי סבלנות לאנשים וקיבלתי כלים לעתיד" מהרט זכתה בגביע הוקרה על תפקודה המצוין.

לאה שורצמן מלכה (מימין) ואילי דומיניק. צילום: אלי דדון

גליה שקד, מנהלת מרכז השירות לניתוחים, אצלה שירתו ספיר ומהרט: "התרומה של הבנות היא עצומה. הן עובדות מכל הלב, עונות לכל פניה ואפילו לוקחות את המטופלים יד ביד ומלוות אותם עד למקום אליו הם צריכים להגיע. הן הפנים של בית החולים והפכו להיות חלק ממשפחת כרמל". ד"ר פנינית שקד משען, מנהלת המעבדה הבקטריולוגית: "אנו שמחים שנפלה בידנו ההזדמנות להיות חלק מעתידכם".

מנהל משאבי אנוש בכרמל, אהוד פקלר, יחד עם סיגל זומר, המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל, סיכמו: "שילובם של בני ובנות שירות לאומי ביחידות השונות שלנו, תוך שיתוף פעולה עם עמותות לשירות לאומי, מחזקים במרכז הרפואי כרמל את המוטיבציה ורוח ההתנדבות. צעירים אלה מהווים הון אנושי לא יסולא בפז".