אני מתגעגע למראות הגל השני

פרופ' מסעד ברהום בבית החולים בנהריה יחד עם פרויקטור הקורונה הלאומי פרופ' נחמן אש צילום: רוני אלברט
פרופ' מסעד ברהום בבית החולים בנהריה יחד עם פרויקטור הקורונה הלאומי פרופ' נחמן אש צילום: רוני אלברט

מספר המאושפזים במחלקות הקורונה של בית החולים בנהריה גדל פי שלושה, תוך פחות מחודש. מנהל המרכז הרפואי לגליל: "כמות המאושפזים מגרדת את קצה גבול היכולת שלנו להעניק טיפול נשימתי וטיפול נמרץ לחולים מורכבים. המצב קשה מאוד, תהיה כאן תמותה בהיקפים שטרם נראו בעבר"

על רקע העלייה האחרונה בתחלואת הקורונה, והכמות ההולכת וגדלה של חולים המאושפזים במחלקות הייעודיות לחולים הללו, אומר מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום, כי הוא שוקל לפתוח בקרוב מחלקה נוספת בבית החולים בנהריה, וכי עובדיו מגיעים לקצה גבול היכולת בכל הקשור לטיפול בחולים הנמצאים במצב קריטי.

פרופ' מסעד ברהום צילום: ביה"ח לגליל

פרופ' ברהום, שהינו חבר בוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות למיגור הקורונה במגזר הערבי, מדגיש: "אני מתגעגע למראות של הגל השני. כל מה שפיללתי שלא יקרה, קורה לנו עכשיו, ואני לא רוצה לחשוב מה יילד יום. במחלקות הקורונה שלנו מאושפזים למעלה מ-70 חולים, כאשר 28 מתוכם במצב קשה ו-21 במצב קריטי, מונשמים ועל סף הנשמה. תוך פחות מחודש, מספר המאושפזים גדל פי שלושה. אלו נתונים שמטרידים אותי מאוד".

כמו כן הוסיף פרופ' ברהום: "מחלקות הקורונה שלנו עמוסות בחולים קשים מאוד, עם כמות שמאתגרת אותנו ומגרדת את קצה גבול היכולת שלנו להעניק טיפול נשימתי וטיפול נמרץ לחולים המורכבים. אנו נמצאים כפסע מפתיחת מחלקת קורונה נוספת, וברור לכולם שהמשמעות היא לא רק הפגיעה במטופלים האחרים, אלא לצערי, גם תמותה שתהיה בהיקפים שטרם נראו בעבר. יש סגר – אבל אין סגר. מבולבלים? גם אנחנו".

הקליקו כאן וצפו בדבריו של פרופ' מסעד ברהום.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן