אשת השבוע: מיכל רווה – 42 שנה בהדסה

המיילדת-מיכל-רווה-עם-בנותיה-צילום-דוברות-הדסה
המיילדת-מיכל-רווה-עם-בנותיה-צילום-דוברות-הדסה
מיכל רווה (עומדת מימין) עם בנותיה והנכדים צילום: הדסה

לרגל יום המיילדת הבינלאומי, שצוין השבוע, אתר "מדניוז" בחר במיילדת שאחראית לדורות של תינוקות בהדסה הר הצופים כאשת השבוע (08.05.2020) של הקהילה הרפואית בישראל

מדי שבוע בוחר אתר "מדניוז" אישים ודמויות בקהילה הרפואית בישראל הראויים להערכה ולהוקרה. לרגל יום המיילדת הבינלאומי, שצוין השבוע בחמישים מדינות בעולם, אין ספק כי מיכל רווה, אחות מיילדת מזה 42 שנים בהדסה הר הצופים, היא הבחירה המתבקשת להיות אשת השבוע (08.05.2020) של הקהילה הרפואית בישראל.

מיכל בוחרת לחזור אל התמונה שמרגשת אותה בכל פעם מחדש. "בתמונה תועד רגע מיוחד במינו, שלא אשכח בחיים, ביום בו יילדתי כמיילדת תוך מספר שעות את שתי בנותיי, יעל ומירב". רווה מוסיפה: "לטבע חוקים משלו. תאריכי הלידה המשוערים שלהן היו קרובים אבל לא תואמים, ולפתע באותו היום ממש, כאילו שהיה מתוכנן, הן התקשרו אלי אחת אחרי השנייה והודיעו שהן בדרך אל חדר הלידה בהדסה הר הצופים. הכלה שלי ילדה גם היא יום לפני, ואלה היו 24 שעות מלאות התרגשות. אין דבר שיכול להשתוות למאורע שכזה".

רווה היא אם לשישה ילדים וסבתא ל-12 נכדים ואת כל בנותיה זכתה ליילד בהדסה שמבחינתה מהווה בית שני.

מה מהווה מקצוע המיילדת עבורך?

"מיילדות היא מקצוע עם נתינה אינסופית, להיות לצידה של אישה כשהיא במצב לא מאוד שגרתי ולא מאוד צפוי, עבודה מלאת מתח חיובי וסיפוק אדיר. אני כל בוקר מחדש יודעת שהחיים הובילו אותי נכון ואין מאושרת ממני על כך. בגלל נגיף הקורונה, מפאת גילי, לקחתי חופשה קצרה והשתוקקתי כל יום לחזור. לשמחתי לפני מספר ימים חזרנו לשגרה ואין מאושרת ממני. התפקיד שלי הוא כבר חלק ממני. הוא בעצם מאז ומתמיד. עוד כשהייתי ילדה קטנה חלמתי להיות מיילדת, ואני לא חושבת לרגע להפסיק".