אשת השבוע: מיכל דלטורף - עובדת סוציאלית במיון הדסה

222222222222222222222-1
222222222222222222222-1
מיכל דלטורף צילום: הדסה

מיכל דלטורף, אחראית על העובדות הסוציאליות בחטיבה הכירורגית ועובדת סוציאלית במיון הדסה עין כרם, מלווה משפחות ברגעים הכי קשים מעל 20 שנה. בתקופת הקורונה האתגר גדל – היא עושה זאת בשלט רחוק. מיכל דלטורף היא אשת השבוע (01.05.2020) בקהילה הרפואית בישראל

מיכל דלטורף היא האחראית על העובדות הסוציאליות בחטיבה הכירורגית, והעובדת הסוציאלית במיון של בית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בימים אלו היא משמשת עובדת סוציאלית ביחידת טיפול נמרץ קורונה. כמדי יום שישי, אתר "מדניוז" בוחר את דמויות בקהילה הרפואית, הראויות להערכה ולהוקרה. מיכל דלטורף, מעל עשרים שנה בהדסה, היא אשת השבוע (01.05.2020) של הקהילה הרפואית בישראל.

מיכל: "המצב שבו אין ליד החולה משפחה, הוא לא פשוט. הקשר הטלפוני והמידע שעובר מרחוק קשים גם לחולה, גם למשפחה שלו וגם לנו. ההמתנה של המשפחה לטלפון היומי מהצוות, בו מעדכנים אותם במצבו של יקירם, היא מצב חדש שכולנו צריכים להתמודד עמו. הצוות שהיה רגיל לשבת ולדבר עם בני משפחה, לשמוע שאלות, ולהשיב ישירות, מתמודד עם סיטואציה אחרת לגמרי וכולם מגשרים על הפער ביצירתיות. משפחה של מטופל אמרה לי השבוע – אנחנו מחכים שכל התקופה הזו תיגמר כדי שנוכל לראות איך אתם נראים, עם מי אנחנו מדברים וממי אנחנו מקבלים מענה מכל הלב, כל יום. תפקידי הוא לשוחח עם משפחה, וללוות אותה גם אחרי שקיבלה הודעה שהיקיר שלה במצב קשה, או לצערנו נפטר. אני מדריכה אותם כיצד לתווך את המידע לכל בני הבית, בשפה שנכונה להם. אנחנו כאן כדי למלא אחר הבקשות של כולם".

איך התקופה הזו משפיעה על משפחתך?

"אני נשואה ואם לשלושה ילדים, וכל הבית מגויס בתקופה הזו. אני כמובן פחות זמינה אליהם, עובדת יותר שעות בשטח. למזלי הטוב אני זוכה לתמיכה מכולם. בעלי מכיל מכל הלב. גם הוא עובד חיוני, וילדיי המקסימים בעוז ובגבורה, נשארים לבדם בבית שעות רבות. לשמחתי הם מגלים בגרות גדולה ואחריות, ואני מאוד גאה בהם".