סטודנט רב מימדי

111111111111111111111111
111111111111111111111111

סטודנט להנדסת מכונות במכללת סמי שמעון הצליח לייצר מאות מסיכות במדפסת תלת מימד לצוות בבית החולים סורוקה

צוות בית אבות דורות בבאר שבע עם המסכות צילום: יח"צ

התפשטות נגיף הקורונה מובילה למספר מיזמים שמטרתם להתמודד עם הנגיף. מיזם שפועל ברחבי העולם הוא D printing VS. covid19, מיזם "הדפסת תלת מימד נגד קורונה". בארץ הוא מופעל גם על ידי קבוצת Masks4Docs. ארן אבגי, סטודנט במכללת SCE (סמי שמעון), הלומד שנה ד' במחלקה להנדסת מכונות בקמפוס באר שבע, נרתם לרכז את הפעילות הדרומית של הפרויקט בעודו מקפיד על כללי הריחוק החברתי והבידוד הביתי.

הרעיון פשוט: התארגנות עצמאית של אנשים המחזיקים ברשותם מדפסות תלת מימד, אשר מייצרים מסכות עשויות שקפים למניעת התזה. מסכות אלו נחבשות מעל מסכות הפנים המוכרות ומספקות הגנה נוספת וחשובה מפני נוזלים המועברים בעיטוש ושיעול.

אבגי החזיק עד עתה בביתו מדפסת תלת מימד בעלת כושר ייצור של כארבעים מסכות ביום. כדי להגביר את קצב הייצור הוא רכש מדפסת נוספת ויוכל להדפיס מעתה כמאה מסכות ביום. את המסכות הוא מעביר, אם באיסוף עצמי ואם באמצעות עמותת "ידידים", אל יעדן. צוותים של עובדי עיריית באר שבע שנאלצים לצאת לשטח בימים אלה, עובדים בבתי אבות ברחבי העיר וכן חלק מהצוותים הרפואיים של בית החולים סורוקה, כבר משתמשים במסכות. שהסטודנט ארן אבגי ייצר.

כדי לעמוד בהיקף היצור, מכללת סמי שמעון מעבירה לאבגי חומרי גלם, שיספיקו לייצור של מאות מסכות.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן