החלפת ברך לבן 90

פרופ' מיכאל דרקסלר והמטופל בן ה-90 צילום: אסותא אשדוד
פרופ' מיכאל דרקסלר והמטופל בן ה-90 צילום: אסותא אשדוד

פרופ' מיכאל דרקסלר, מנהל מחלקה אורתופדית בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, שביצע את הניתוח: "זהו המקרה הראשון עבורי של החלפת ברך למטופל בעשור העשירי לחייו"

צילום והפקת סרטון הווידיאו: אסותא אשדוד

ניתוח מרגש בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד למטופל בן 90: אל מחלקת אורתופדיה, בראשות פרופ' מיכאל דרקסלר, מנהל המערך להחלפת מפרקים, הגיע בנובמבר 2020 מטופל בן 90, ולדמיר אטקין תושב אשדוד, עם בקשה ל שיפור איכות החיים.

הברך לפני ואחרי צילום: אסותא אשדוד

מבירור המקרה עולה, כי המטופל סובל שנים מבעיות ברכיים בשתי הרגליים, שהחמירו עם השנים ובפרט רגל שמאל. הדבר בא לידי ביטוי במוגבלות תנועה קיצונית – ברך מכופפת. כתוצאה מכך, נאלץ המטופל להיעזר בהליכון או מקל לאורך שנים.

המטופל ולדימיר אטקין צילום אסותא אשדוד

עם הגעתו למרפאה ולאחר בדיקה מקיפה, הוסבר למטופל ולבני משפחתו כי לאור מצבו הגופני הטוב ולצד רצונו לשפר את איכות חייו, אופציית הניתוח להחלפת מפרק ברך, על אף המורכבת שבה, יכולה לשפר את איכות חייו בצורה ניכרת. המטופל קיבל את עצת הרופאים והניתוח עבר בהצלחה לרבות יישור מלא ויכולת כיפוף ללא מוגבלות של הברך.

פרופ' מיכאל דרקסלר צילום: אסותא אשדוד

פרופ' דרקסלר: "מדובר במטופל שסבל לאורך שנים מפגיעה ניכרת בברכו השמאלית. כתוצאה מכך תנועתו הייתה מוגבלת והוא נזקק לעזרים חיצוניים כדוגמת מקל והליכון לכל פעולה פשוטה. לאחר בחינת מצבו הגופני הכללי הטוב, הוחלט להציע לו אפשרות של ניתוח החלפת ברך. מדובר בניתוח מורכב, שמפאת גילו של המטופל אף היה מורכב יותר. ייתרה מכך, מדובר בטיפול לא נפוץ בשכבת הגיל הנאנו-גנרי, כך על פי הספרות המקצועית הכללית, ובכל מקרה זהו המקרה הראשון עבורי של החלפת ברך למטופל בעשור העשירי לחייו. לשמחתי, הניתוח עבר בהצלחה, לרבות יישור מלא של הברך. איכות חייו תשתפר במהירות ובשאיפה כי לא יזדקק בעתיד להליכון או מקל".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן