זיו בזיו

כיכר
כיכר "שמחת חיים" ליד חדר המיון. צילום: זיו

הפסל "שמחת חיים" של האמן הצרפתי יהונתן דרמון הוצב בכיכר המיון של בית החולים זיו

לאחר מתיחת פנים מרשימה, נחנכה לאחרונה כיכר המיון של המרכז הרפואי זיו. במקום נפרס דשא סינטטי וניטעו שתילי פרחים צבעוניים, והוצב פסל מרשים של האמן הצפתי יהונתן דרמון. הפסל "שמחת חיים", מתנשא לגובה של שני מטרים ועשוי כולו ברונזה. הוא השלישי בסדרת שישה פסלים זהים, שמוצבים בימים אלה בבתי חולים ברחבי העולם. צורתו האליפטית של פסל האם והילד חבוקים, מזכירה אין סופיות ויצירה, כפי שזו קיימת באהבת הורים לילדיהם.

ד"ר ענאן עבאסי. צילום: זיו

הלוט הוסר מעל הפסל בטקס חגיגי בו נכחו מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר ענאן עבאסי, האמן הצפתי יהונתן דרמון, סגן ראש עיריית צפת שלמה חדד וחברת מועצת העיר צפת ויקי אלקבץ. האירוע חשף את החיבור ושיתוף הפעולה בין העיר צפת, מוסדותיה ותושביה, לבין המרכז הרפואי זיו.

ד"ר עבאסי הודה לחברת המועצה אלקבץ על התיווך בין האמן ל"זיו" והודה במילים חמות ליהונתן דרמון על יצירתו: "זה פסל שבהחלט משקף את המרכז הרפואי זיו, את עובדיו ואת החיבור החם שבינינו לבין הקהילה. המשפחתיות, החיבוק החם ושמחת החיים – כל אלה מאפיינים במלוא הדרם את המרכז הרפואי זיו. תודה לכל מי שנרתם, כדי להוציא את חנוכת הכיכר הזו לאור".

אדריכלית המרכז הרפואי זיו, מוריה אילוז-שחרור, תכננה את עיצובה של הכיכר. צוות האחזקה בראשות אהרון אלמליח שדרג את הכיכר והציב את הפסל. עו"ד נעמי מושקוביץ, ממונה תחום תרומות ופיתוח משאבים, ליוותה את הפרויקט מתחילתו ועד סיומו המוצלח.

הצוותים הרפואיים מתחסנים. צילום: זיו

בתוך כך, נמשך מבצע חיסונים לצוותים במרכז הרפואי זיו בצפת. "אנו גאים בכל העובדים שהגיעו להתחסן והביעו את מחויבות לשמור על בריאותם, בריאות המטופלים והמבקרים ובריאות משפחתם", אומרים בבית החולים זיו.