"תגידו לי, א-ת-ם רציניים?!"

fbnew
fbnew

ראיון מצולם עם פרופ' יורם לס, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, וסגן דיקן הפקולטה לרפואה באוני' ת"א. צפו

צפו בפרופ' לס מאתגר את השיטה

אתר "מדניוז" שואל – מומחים עונים. הפעם ראיון עם הפרופסור לרפואה, שמאתגר בדבריו הנוקבים את ראשי משרד הבריאות, ואת מקבלי ההחלטות במדינה: פרופ' יורם לס, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, וסגן דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

הביקורת החריפה של פרופ' לס, על ההתנהלות של קברניטי המדינה ומשרד הבריאות במשבר הקורונה, שנויה במחלוקת. רבים בקהילה הרפואית ובציבור, מסכימים עמו. רבים אחרים בקהילה הרפואית ובציבור, חולקים עליו מכול וכול. אבל דבר אחד בטוח: חשוב להשמיע אותו, ולהאזין בקשב ובפתיחות לדבריו הקשים, המנומקים והמגובים בנתונים עכשוויים ובניתוח רפואי היסטורי, ולו רק בשביל לעורר חשיבה עצמאית אצל כל אחת ואחד מאיתנו, בנושאים שבנפשנו.

צפו בקטע קצר מתוך הראיון

האם הסגר שהוטל עלינו היה הכרחי או מיותר? האם סגירת השמים והשבתת נתב"ג היו חיוניים או מוגזמים ונמהרים? ואיך יוצאים עכשיו מהמצב הכלכלי הקשה, שאליו נקלע המשק, מבלי לגרום לעוד אבידות בנפש? את התשובות לכל השאלות האלה, ראוי שיגבשו אזרחי המדינה לעצמם, כל אחת ואחד והתשובה שלהם, לפי מיטב הבנתם ואמונתם, אחרי שיתנהל בפומבי שיח פלורליסטי של דיעות ועמדות שונות. פרופ' לס מייצג חלק אחד, רק אחד, בשיח הדמוקרטי המגוון הזה. חלק לגיטימי וחשוב.

שווה לצפות.

צפו בראיון הנוקב עם פרופ' יורם לס

להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן